ההודעה מהגננת שאף הורה לא רוצה לקבל: ביום שישי האחרון קיבלו הורים במתחם גנים בשכונת צמרות בבאר יעקב הודעה כי אותר נחש בגן וכי הילדים הועברו לגן אחר. זו הייתה לטענתם הפעם השנייה מאז תחילת השנה שבה מפונים ילדיהם בגלל מציאת נחש במקום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני חוששת מאוד לחיי הילדים שלי", מספרת אחת האמהות, "מפחדת שיום אחד יתקשרו ויגידו שנחש הכיש את הילד שלי".

נחש בגן ילדים בבאר יעקב‎
ההודעה שקיבלו ההורים

ההורים טוענים כי מתחילת שנת הלימודים נמצאו מספר נחשים בשטח הקרוב למתחם גני הילדים בשכונה. מדובר בשכונה חדשה שבה יש עדיין שטחים פתוחים שלא פותחו ויש בהם צמחייה לא מטופלת וקוצים. בשבוע הראשון ללימודים הם קיבלו לטענתם הודעה מהגננת כי לאחר סריקת הבוקר נמצא נחש בתוך הגן ולכן העבירו את הילדים לגן אחר במתחם ובשישי האחרון זה חזר על עצמו.

ההורים מספרים כי ראש העיר שקיבל את התלונות נמצא בקשר מתמיד איתם, אך עד כה לא נעשו שום מאמצים מיוחדים כדי לשנות את פני האזור ולדאוג שהנחשים לא יחזרו למקום.

נחש בגן ילדים בבאר יעקב‎
אשפה מחוץ לגן הילדים

אחת האמהות אמרה לחדשות 12 כי כבר בשנה שעברה הם נתקלו בתופעה. "זו שכונה חדשה ובשנה שעברה גם התלוננו על אותו דבר ועל הזוהמה שיש מסביב לגנים. גם אם לא מדובר בנחשים ארסיים, זה לא הגיוני שזה מה שהילדים שלנו ייפגשו בארגז החול שלהם".

נחש בגן ילדים בבאר יעקב‎
אשפה מחוץ לגן הילדים

מהמועצה המקומית באר יעקב נמסר בתגובה: "אשכול הגנים הוקם בשכונה הנבנית 'צמרות המושבה' - שכונה שנבנתה על שטחים חקלאיים שהופשרו לבנייה. בעקבות תלונות ההורים, המחלקה הווטרינרית שלחה מספר פעמים לוכד נחשים מוסמך, שלא מצא קיני נחשים באזור והנחש היחיד שנלכד על ידו הינו מסוג זעמן לא ארסי. בנוסף, המועצה ניקתה לחלוטין את כל אזור אשכול הגנים בהיקף רחב. בסמוך לאשכול הילדים ממוקם בית חולים והמועצה פנתה להנהלת בית החולים על מנת שיבצעו גם הם ניקוי שטח יסודי".