סתיו צלניקר מתל אביב היא לא ספורטאית אולימפית, אף פעם לא זכתה בתואר של אלופת הארץ ולמען האמת היא גם מעולם לא עסקה בספורט. אבל כל זה לא מנע ממנה להחליט בגיל 20 שהיא רוצה להיות לוליינית מקצועית באחד הקרקסים הגדולים בעולם – "סירק דה סוליי". למרות שכל המומחים בתחום אמרו לה שהיא מבוגרת מידי, היא לא ויתרה ואחרי שנים של אימונים כמעט נגעה בחלום, אלא שאז הגיעה התאונה שעצרה הכול. כעת, אחרי שיקום ארוך ומפרך שעברה בבית חולים שיקומי רעות בתל אביב, היא כבר בדרכה לעבר צעד נוסף שיעזור לה להגשים את החלום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפני 5 שנים נתקלה סתיו לראשונה ב"פליינג טרפז", מתקן שמגיע מעולם הקרקס והאומנות הלוליינית, ומאז כל מה שהיא חלמה עליו היה להיות אומנית טרפז מקצועית ולעוף. "אני ממש זוכרת שכשירדתי הלב שלי ממש דפק והעיניים שלי נפתחו. לא ידעתי שזה בכלל אפשרי להרגיש ככה",  היא מספרת. וכך, 15 שנים אחרי שספורטאים בגילה מתחילים להתאמן, נכנסה צלניקר לשגרת אימונים אינטנסיבית כדי להגשים את החלום כנגד כל הסיכויים וגם את כל סופי השבוע בהם חזרה הביתה מהצבא - היא הייתה מקדישה לתרגול הפיזי.

סתיו צלניקר אומנית קרקס ‎ (צילום: Alessio Galdiolo)
כנגד כל הסיכויים: סתיו צלניקר בדרך לאולימפיאדת הקרקסים | צילום: Alessio Galdiolo

אלא שאז, באחד מהאימונים היומיים, צלניקר נפלה מגובה שמונה מטרים על הפנים ונגרמו לה חבלות קשות. הפרמדיקים שטיפלו בה בישרו לה שהיא ניצלה בנס. " זה היה מפחיד", היא נזכרת. "בהתחלה חשבתי שזה רק האף אבל אז הבנתי שכל הגוף שלי נפגע, לא יכולתי לעשות כלום ברמה של להרים את הרגליים, כאב לי לעשות הכול ולא זכרתי דברים. הייתי בטוחה שאין לי מזל, רק התחלתי וזהו, זה נגמר".  

היא עברה מספר ניתוחים וגם אובחנה כסובלת מפיבורמיאלגיה אבל צלניקר לא ויתרה, ובמשך שלוש השנים הבאות לא הפסיקה להתאמן ולהביא את הגוף שלה עד הקצה. על אף הכאבים והקשיים ובמקום לצאת לטיול הגדול אחרי הצבא, היא עברה אודישנים לבית הספר לקרקס בספרד, שם למדה במשך שנה: "אמרתי לכולם שבטוח אני לא אתקבל, אין לי ניסיון, אני לא בכושר, אבל משהו בתוך תוכי ידע שאני אתקבל".

סתיו צלניקר אומנית קרקס ‎ (צילום:  Alessio Galdiolo‎)
"צריכה להוכיח לכולם שחלומות יכולים להתגשם" | צילום: Alessio Galdiolo‎

האימונים היו לה קשים יותר בעקבות התאונה וכל יום היא נאבקה מחדש כדי לקום מהמיטה. אך עד מהרה הבינה צלניקר שבשביל להגיע ליעד שלה בזמן כל כך קצר - עליה להתקדם ולכן טסה לאיטליה שם התאמנה במשך שנתיים. "אז הכרתי את המאמן שלי והוא נתן לנו בראש", מספרת צלניקר שלמרות שהתקבלה לבית הספר באיטליה נקודת הפתיחה שלה הייתה רחוקה מאוד משאר המתאמנים. "הוא היה נופל עליי במיוחד ואומר לי 'את מבזבזת לי את הזמן. את לא תגיעי לשום מקום בחיים. את רוצה להיות ב"סירק דה סוליי"? לכי תהיי קופאית בתל אביב".

אבל האימונים הקשים השתלמו ובחודש הבא צלניקר תטוס להתאמן אצל אחד המאמנים המובילים בעולם ותתכונן לתחרות הקרקסים "סירק דה דומאן", האולימפיאדה של הקירקסים. היא טסה במטרה להיות הישראלית הראשונה שזוכה במדליית זהב בתחרות ולצורך כך פתחה פרויקט למימון המונים שבזכותו היא מקווה לגייס את הכסף שיביא אותה עד לטופ העולמי. "אני צריכה להוכיח שחלומות יכולים להתגשם", מסכמת צלניקר בהתרגשות.

לפרויקט מימון ההמונים של סתיו: 

https://headstart.co.il/project/52673

ליצירת קשר עם הכתבתavivitm@ch2news.co.il