פרסום ראשון: שלושה חודשים לפני אירוע ההתחשמלות בתל אביב שבו נפצעו שני חיילים באורח אנוש ובינוני - התחשמל בדיוק באותו המקום ילד בן 5. הבוקר (שישי) לאחר שהחלה המשטרה לחקור את נסיבות האירוע נעצרו שלושה בעלי תפקידים במתחם "מגדלי זיו" בחשד לרשלנות. מהנדסים מטעם המתחם הגיעו לזירה והעלו את האפשרות שההתחשמלות נגרמה כתוצאה מקצר שנוצר בשל כבלי חשמל גלויים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

באירוע הקודם שהתרחש במקום ונחשף כאן כעת, הגיע בן ה-5 לבלות עם משפחתו במתחם, מעד אל תוך הבריכה - והתחשמל. למזלו של הילד, בן דודו בן ה-13 זינק אל הבריכה ומיהר לחלץ אותו ממנה. לדברי אימו של הילד מנהל המתחם הבטיח לשמור עם המשפחה על קשר אך עקבותיו נעלמו. בהנהלת המתחם סירבו לענות לשאלות בעניין זה, אך במשטרה אישרו את הפרטים.

מנהל מתחם "מגדלי זיו" ברמת החייל (צילום: החדשות12)
מנהל מתחם מגדלי זיו ממתין לחקירתו בתחנת המשטרה, מסרב לענות לשאלות חדשות 12 | צילום: החדשות12

בשיחה עם חדשות 12 שחזרה אימו של בן ה-5  את הרגעים המותחים. "הלכנו לאכול גלידה במתחם, ובני מעד ונפל אל מי הבריכה הנמוכים", שחזרה האם. "מיד עם המגע במים הילד קפא במקום. בן דודו זינק שלף וחילץ אותו, ובמשך דקות ארוכות הוא קפא ולא הצליח להזיז את השרירים".

עוד סיפרה האם: "בינתיים הגיעו לכאן כוחות הצלה שטיפלו בנו. בבית החולים התברר שהילד עבר בבריכה התחשמלות של 24 וולט. אחרי האירוע ניגש אלינו אדם שהציג את עצמו כמנהל המתחם הבטיח שישמור על קשר ויתעדכן במצבנו, אולם לא שמענו ממנו מאז. זה היה מבהיל מאוד וקשה לכולנו לעכל שהאירוע חוזר על עצמו שוב".

הבריכה במגדלי זיו בת"א שבה התחשמל הצעיר
זירת ההתחשמלות, מגדלי זיו ברמת החייל

אם החייל שנפצע: "לא חשבתי שישרוד את הלילה"

שני הצעירים, חיילים כבני 20 בשירות סדיר, פונו לבית החולים איכילוב במצב אנוש ובינוני לאחר שנכנסו אל הבריכה והתחשמלו. שני צעירים נוספים שניסו לסייע התחשמלו גם הם ונפצעו קל. 

אימו של הצעיר שנפצע אנוש באירוע סיפרה לחדשות 12 על הרגע הקשה שבו קיבלה את ההודעה, ועל החשש לחיי בנה. "הבן שלי נכנס למים, וחבר שהיה איתו נכנס גם כן", סיפרה. "בהמשך הגיעו שני אנשים וניסו לסייע. כולם נפצעו. החבר הכי טוב שלו פצוע בבית חולים".

עוד סיפרה אימו של הפצוע: "התקשרו אליי באמצע הלילה ואמרו לי שהבן שלי נפצע. לא אמרו איך הוא נפצע ומה מצבו עד שהגעתי לבית החולים. הוא מורדם, חשבתי שלא ישרוד את הלילה".

זירת ההתחשמלות ברמת החייל, מגדלי זיו.
זירת ההתחשמלות, מגדלי זיו בת"א
בריכה, תל אביב, התחשמלות, ברכת נוי, בריכת נוי (צילום: יששכר ויס, תיעוד מבצעי מד"א)
הבריכה שבה התחשמלו הצעירים, אמש | צילום: יששכר ויס, תיעוד מבצעי מד"א

חובש מד"א: "הייתה המולה גדולה"

מהמשטרה נמסר בעקבות האירוע כי הצעירים בילו בפאב סמוך לזירת התאונה ובשלב מסוים החליטו להיכנס למים. חובש מד"א שמי מרציאנו ופרמדיק מד"א אלמוג חן שהוזעקו למקום סיפרו: "כשהגענו הייתה המולה גדולה, וראינו שני צעירים כבני 20 שוכבים על שפת הבריכה כשאנשים מנסים לעזור להם".

"סיפרו לנו שמשו אותם מתוך הבריכה לאחר שהתחשמלו", הוסיפו החובש והפרמדיק. "התחלנו מיד בטיפול רפואי מציל חיים. הצעיר היה מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק. ביצענו בו פעולות החייאה שכללו מתן שוקים חשמליים, עיסויים, הנשמה וטיפול תרופתי ופינינו אותו תוך פעולות החייאה כשמצבו קריטי".

צעיר התחשמל בבריכת נוי בתל אביב  (צילום: יששכר ויס, תיעוד מבצעי מד"א)
בריכת הנוי ברמת החייל, אמש | צילום: יששכר ויס, תיעוד מבצעי מד"א

לדברי החובשים, בהמשך הטיפול הצליחו להשיב לצעיר את הדופק. עוד סיפרו כי אחד הצעירים שנפגעו, כבן 18, שכב במקום בהכרה מלאה וסבל מכוויות בגפיים תחתונות. "סיפרו לנו שהוא נפגע כשניסה להוציא את חברו מהמים, התחשמל ונפל. פינינו אותו כשהוא בהכרה ומצבו בינוני ויציב", מסרו.