פונדק 101, הפונדק של כושי רימון, ליווה ומלווה אותנו כל חיינו, בדרך לאילת. שם אנחנו מתרעננים, קונים משהו לנשנש ופעם אפילו היינו עוצרים במיוחד כדי לצפות בחיות הנדירות שחיו במקום. שרון רימון, הבעלים של הפונדק, סיפרה הערב לחי בלילה על הגניבה הלא שגרתית: "נתקלנו בהמון מקרים של גניבות, אבל פה משפחה שלמה הגיעה לפונדק במטרה אחת: לגנוב". אמא, יחד עם ארבעת ילדיה, נכנסו לחנות והעמיסו סחורה במשך דקות ארוכות. 

הבנת בזמן אמת שהמשפחה הזו היא כנופיה של גנבים?
"האמא התקרבה אליי כדי להסיח את דעתי כדי שלא אסתכל על הילדים, אבל כבר קלטתי שמשהו מתרחש. כשהתחלתי להתקרב, הם פשוט הפסיקו הכל ויצאו החוצה. אחד העובדים הבחין אצל אחד מהם בתיק שאנחנו מוכרים, מפוצץ בסחורה שלנו. הייתי בשוק. החלטנו לבדוק במצלמה איך הם עשו את זה. פתאום קלטנו 17 דקות של גניבה, של אמא שמחנכת את הילדים שלה לגנוב".

מה שבלתי נתפס זה שהיא שלחה את אחד הילדים קודם לנסות, ואז כל האחים הצטרפו.
"בהתחלה נכנס אחד הילדים, שם בשקית, קלט שזה אפשרי, ואז הכניס את כל המשפחה. הם העבירו מדלת הכניסה את כל הסחורה – דאודורנטים, שמפו – דברים שהם לא באמת זקוקים להם, באמת סתם גניבה. אנחנו מדברים על המון כסף שנגנב".

עד כמה זה חריג שילדים משתתפים בגניבות כאלה?
"לא פעם נתקלתי בגניבות, אבל בדרך כלל זה כפכפים, חטיף או ממתק, מעולם לא ברמה הזאת. זו הייתה המטרה של משפחה שלמה – לגנוב".

והתרעת בזמן אמת למשטרה?
"תוך כדי שראיתי את הסרטון, אחרי שהם נסעו, מיד התקשרתי למשטרה. אמרתי להם שהייתה גניבה מאוד גדולה, ושהם יצאו לכיוון אילת. התקשרתי כי תוך פחות מ-50 דקות הם יגיעו למחסום והם היו יכולים לעצור אותם, כי הם עשו פשיטה על כל העיר. באיזה שהוא שלב ראיתי שוטר תנועה, שנמצא באזור שלנו כל בוקר, ערב ולילה, כדי לחלק דוחות לנהגים – בגלל הפס הלבן שיש בכביש מול הפונדק. ביקשנו ממנו לבוא לראות את הסרטונים כדי שיזדעזע כמונו וישר יפעיל את כל מי שהוא יכול. הוא אפילו לא טרח לקום מהניידת".

"אני אמא לילדים, וזה הדבר שהכי היה לי קשה לראות", הוסיפה רימון. "העובדה שהאמא מחנכת את הילדים לגנוב. מחר היא עלולה, לא עלינו, לחנך אותם לעשות דברים חמורים יותר. היא הדמות לחיקוי שלהם, זה נורא".

את נשמעת פגועה.
"כשאני מסכמת את האירוע, אני פגועה משני דברים - משפחה שלמה שגנבה מאיתנו, על אף הקשיים הכלכליים שאנחנו נמצאים בהם ומנסים לחסוך כל שקל. ואני פגועה מהמשטרה, שאפילו ניידת לא שלחה לכאן - זה עצוב, עגום ונוראי".

תגובת משטרת ישראל:
"בניגוד לנטען, ניידת משטרה של משטרת ישראל הייתה במקום, פגשה במודיעה למוקד 100 והשוטר אף העביר דיווח לכלל הניידות באזור לסרוק אחר רכבי החשודים. כמו כן, הוסבר למודיעה כי עליה להגיע לתחנת המשטרה הקרובה ולמסור הודעה מפורטת לצורך המשך החקירה".