המשטרה השלימה את היערכותה לקראת חגי תשרי שיחלו היום (ראשון) ברחבי הארץ, עם חגיגות ערב ראש השנה התש"פ ויסתיימו לאחר שמחת תורה ב-22 באוקטובר. אלפי שוטרים, לוחמי משמר הגבול ומתנדבים יתפרסו בתקופה הזו במקומות הקדושים, באתרי הבילוי, בפארקים, בחופי הרחצה ובכבישים על מנת לשמור על הסדר הציבורי וביטחון האזרחים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשטרה ערוכה לתת את המענה הנדרש בכל מקום ברחבי הארץ מהאוויר באמצעות מסוקי היחידה האווירית, מהים באמצעות כוחות השיטור הימי ומהיבשה באמצעות כלל יחידות השיטור, לוחמים ומתנדבים, לרבות יחידות החילוץ ברחבי הארץ.

במשטרה קוראים לציבור לגלות ערנות ולפנות למוקד 100 בכל אירוע חריג המצריך טיפול או התערבות משטרתית - בכל יום ובכל שעה. פניות אל מוקד החירום מתאפשרות גם דרך האפליקציה - 100 חירום, ובנוסף ניתן לפנות כל העת גם למוקד המידע הארצי - מוקד 110 - כדי לקבל מידע מגוון ולהתעדכן בהתאם.

מפת צפי עומסי תנועה בחג
פת צפי עומסי תנועה בחגים | אינפוגרפיקה: אגף התנועה משטרת ישראל

במהלך צום גדליה, יום הכיפורים וחג סוכות צפויים להתקיים אירועים רבים ברחבי הארץ ומתפללים רבים צפויים להגיע לירושלים ולכותל המערבי. בין היתר מתוכננים להתקיים אירועי תפילה, כגון ברכת כוהנים המסורתית בכותל' וחגיגות שמחת תורה. לשם כך המשטרה תיערך בכוחות מתוגברים כדי לשמור על הסדר הציבורי וביטחון המבקרים באזור.

כבר היום מאות שוטרים ומתנדבים ייפרסו בכבישי הארץ וינהלו את התנועה בצירים ובצמתים הראשיים שנמצאו כמשפיעים ביותר על ציבור הנהגים, בהסתמך על ניסיון העבר ובהתאם לניתוח שבוצע על ידי מחלקת המחקר של אגף התנועה.

מפת צפי עומסי תנועה בחג
מפת צפי עומסי תנועה בחג | אינפוגרפיקה: אגף התנועה משטרת ישראל

בשל כלי הרכב הרבים שצפויים לעלות על הכבישים ברחבי במדינה, צפויים עומסים כבדים ולכן על הציבור להיערך מבעוד מועד לקראת נסיעות ארוכות. בתוך כך, אגף התנועה מבקש למסור לציבור כי יש להישמע להנחיות השוטרים בנקודות ההצבה וכי מומלץ להקדים את היציאה בערב החג ולא להמתין עד לשעה מאוחרת.

כמו כן יש להימנע מעצירה בשולי הדרך, פרט למקרי חירום בלבד, ובעת תקלה ברכב יש להתקשר למוקד 100 ולהמתין מעבר למעקה הביטחון עד להגעת ניידת משטרה. יש להקפיד על עצירה עבור התרעננות ככל שמתאפשר בתחנות שמיועדות לכך ובמפרצי חנייה מוסדרים. במהלך נהיגת לילה או נהיגה ממושכת יש להקפיד על עצירות ריענון לעיתים תכופות יותר.

יש לגלות משנה זהירות להולכי רגל בכלל ולילדים בפרט - יש לזכור שרבים מהם נמצאים בחופשה ועושים שימוש בצירי הדרך ובמעברי החצייה. כמו כן, יש להגביר תשומת לב לרוכבי הרכבים הדו גלגליים, בדגש על רוכבי האופניים הרוכבים בצירים.

הורים לילדים צריכים להקפיד על התקני בטיחות לילדיהם ולקראת נסיעות ארוכות מומלץ להיערך מבעוד מועד עם תעסוקה עבור הילדים, על מנת להימנע מהיסח דעת של הנהג. 

כמו כן, במשטרה מדגישים את האיסור על שתיית אלכוהול לפני העלייה לרכב ואת האיסור על שימוש בטלפון הנייד תוך כדי נהיגה. שוטרי אגף התנועה הונחו לנהוג באפס סובלנות כלפי עבירות שיכרות, היסח הדעת, מהירות ועוד.

פעילות השוטרים והמתנדבים במהלך החג תתמקד במתן שירות לציבור בניהול התנועה, וביצוע אכיפה ממוקדת בעבירות מסכנות חיים הגורמות לתאונות דרכים. מוקד אגף התנועה יעדכן באופן שוטף את ציבור משתמשי הדרך בהסדרי התנועה ובעומסים במהלך כל ימי החג.