הרב הראשי לישראל, דוד לאו, הורה היום (שלישי) לעכב את קבורת אמו של סרבן גט שמעגן את אשתו למעלה מעשור. ארונה של האם, תושבת ארה"ב, הגיע אמש לישראל במטרה להביאה לקבורה - אך פסק הדין של הרב לאו אוסר על החברא קדישא לטמון אותה עד למתן הגט. לאחר הסנקציה של הרב הראשי, הודיע הבעל המעגן שיציית להורות בית הדין. בשל כך, הוחלט לקבור את אמו בהמשך היום.

החלטתו של הרב הראשי מתבססת על פסק דין שקבעה אגודת הרבנים בארה"ב, ולפיו יש לעכב את קבורת האם על מנת לגרום לבן המעגן להעניק גט בהקדם. זאת על רקע העובדה שלפני 5 שנים ניגש סרבן הגט לבית דין שאינו רשמי או מוכר וקיבל היתר להתחתן עם אישה נוספת - כך שהותיר את אשתו הראשונה עגונה ללא גט.

״לאחר שביררתי ובדקתי היטב", הסביר הרב את החלטתו. "לפנינו מונח מקרה של עיגון קשה ביותר למעלה מעשר שנים, כאשר הבעל מסרב בכל תוקף לאפשר לאשתו להמשיך בחייה - בעוד הוא נשא אישה שנייה שלא כדין".

עוד אמר הרב לאו: "לאחר שמוצו כלל האפשרויות האחרות, נאלצנו להודיע לחברה קדישא שלא לקבור את האם עד להפקדת גט כשר בידי הבן. אנו תקווה כי מהלך זה יביא למתן גט בהקדם ולשחרורה של האישה מכבלי עגינותה לאחר שנים כה רבות".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום