ארבעה רעולי פנים מהעיר קלנסווה שדדו ביום שישי האחרון מספר עובדים תאילנדים של חקלאי מהמושב פורת שבשרון. כאשר הוזעק למקום החקלאי, איים עליו אחד החשודים בסכין – בתגובה שלף החקלאי את נשקו וירה ברגלו. כעת הוא טוען כי המשטרה מזניחה את חקירת השודד ומנגד מתמקדת בחקירתו: "חוקרים אותי בלי הפסקה כל השבוע, אני כועס ומתוסכל".

לאחר המקרה סיפר החקלאי כי החשודים איימו עם שני אקדחים וסכין על העובדים, העמידו אותם בשורה, שדדו אותם ומילאו שני תיקים בכסף ובחפצים. בתגובה, כשהוזעק החקלאי למקום, שלף את נשקו וירה שני כדורים באוויר ואחד לרגל של השודד שהשתטח על הרצפה ונפצע בקרסול, שאר החשודים נמלטו.

האגרופן שנמצא במקום האירוע
האגרופן שנמצא במקום האירוע

עם הגעת כוחות המשטרה נלקחו החקלאי והשודד הפצוע לחקירה. במקום נמצאו אגרופנים ששימשו את החשודים ובנוסף שני אקדחים שאותם השליכו בעת הבריחה וכן, שני התיקים עם הרכוש הגנוב. בחקירה טען השודד כי החקלאי תקף אותו ושתל את הסכין בבגדיו ובעקבות זאת נחקר החקלאי באזהרה. כמו כן, נלקח נשקו של החקלאי והוא עשוי שלא לקבלו בחזרה.

"המשטרה משקיעה בחקירות שלי יותר ממה שהשקיעה בחקירות של החשוד", סיפר תושב פורת לחדשות 12. "פעם אחת בדקו אותו ואותי בודקים כבר בלי הפסקה במשך שבוע. אני כועס ומתוסכל".

החקלאי, שנשקו הוחרם, מספר כי כעת חושש להמשיך לעבוד במקום. "השדות שלי נמצאים במקום מבודד – נשק זה דבר חשוב שם בשביל הגנה עצמית".

עו"ד דרור שלום, המייצג את החקלאי, הגיב למקרה: "מדובר באירוע חמור בו ארבעה חשודים רעולי פנים ניסו לשדוד באמצעות כלי נשק מספק תאילנדים במושב פורת. אלמלא ערנותו ותעוזתו של בעל המשק שהגיע למקום אשר ירה ברגלו של אחד החשודים לאחר שזה נסה לדקרו באמצעות סכין היה נגרם אסון כבד. חבל שמשטרת ישראל בחרה לחקור את המתלונן באזהרה ולקחת מידיו את נשקו האישי. אין ספק שהמתלונן חרף את נפשו ופעל כדי להגן כל גופו ועל חייהם של הפועלים".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "משטרת ישראל חוקרת בימים אלו את המקרה לאחר שנעצרו שני חשודים בחשד למעורבות בשוד ומעצרם הוארך בבית המשפט. נציין כי מחובתה של המשטרה לבדוק ולברר ביסודיות כל טענה של חשוד העולה במסגרת חקירה פלילית וכך היה גם במקרה זה. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות במטרה למצות את הדין עם החשודים במעשה השוד".