דנה בן זינו בת ה-29 היא הגננת שהתמוטטה היום (רביעי) ומתה בגן ילדים באשקלון. בשיחה שקיימו בני משפחתה עם החדשות 12 הם סיפרו כי דנה התמוטטה לא לעיניי ילדי הגן וזה התרחש מיד אחרי תרגיל כניסה לממ"ד. "היא הייתה האדם השמח עליי אדמות, חכמה, אינטליגנטית, רגישה ואוהבת אדם", אמרו. הלווייתה תתקיים בבית העלמין גורדון בראשון לציון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"דנה התמוטטה בגן לא לעיניי הילדים. נעשו מספר רב של ניסיונות החייאה ללא הועיל ונקבע מותה בגן זמן קצר אחרי תרגיל הכניסה לממ"ד", סיפרו בני משפחתה. "לא ציפינו שזה ייקרה ואנחנו מזועזעים וכואבים". משפחתה של הגננת סיפרו שהיא התמוטטה ומתה ככל הנראה בשל שבץ מוחי ולא מדום לב.

אמא של אחת הילדות בגן סיפרה לחדשות 12: "למזלנו הילדים לא ראו מה קרה. היא בדיוק יצאה מהממ"ד בסוף תרגיל והתמוטטה מחוצה לו. את הילדים הוציאו מהחלון כדי שלא יראו". עוד אמרה אותה האם: "אחר כך קראו לנו לאסוף את הילדים מהגן".

יורם סבן, מנהל מתחם גני מטר בו התמוטטה למוות הגננת באשקלון, הגיב לאירוע הטרגי ואמר: "מדובר באירוע מצער מאוד ואני רק יכול לשבח את הסייעות על הפעילות שלהן. באמת שלא הכרתי אותה, זו בסך הכל הייתה השעה הראשונה שלה בעבודה. הגננת יצאה למסדרון והילדים בוודאות לא ראו את המתרחש".

הדיווח הראשוני על ההתמוטטות של זינו התקבל במוקד 101 של מד"א בשעה 10:53. האירוע קרה במהלך הפעלה של הילדים כשלפתע חשה ברע, הלכה הצידה והתמוטטה - כלשמרבה המזל, הילדים בגן לא מבחינים בנעשה. הסייעת שהייתה איתה ניסתה לבצע בה החייאה והזמינה את כוחות מד"א.

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי במקום וביצעו בה פעולות החייאה, אך בסופן הם נאלצו לקבוע את מותה. "מיד התחלנו בפעולות מצילות חיים שכוללות מכות חשמל, תרופות, עיסויים והנשמות", סיפר פרמדיק מד"א ישראל בן יהודה."לצערנו, בסופן קבענו את מותה". צוותים של עיריית אשקלון, בהם פסיכולוגים חינוכיים ואנשי מינהל החינוך, הגיעו לגן הילדים הפרטי שבעיר.

חבר קרוב לבן זינו ולבן זוגה סיפר: "הכרתי אותה טוב. היה לה חיוך שלא יורד מהפנים, חברמנית, מקובלת אצל כולם.  אהובה. כולם מתים עליה, אוהבים אותה. היא הייתה האהבה הגדולה של חייו". עוד אמר בהתייחסו לבן הזוג של המנוחה: "ארבע שנים הם היו נשואים, היו יחד 10 שנים".

"מחלת הלב זה במשפחה", הוסיף החבר. "אחותה הגדולה נפטרה לפני כמה שנים טובות מזה, בת דודה שלה עברה ניתוח לב פתוח. תמיד ידעתי על המחלה, אבל לא דיברנו על זה. היא לא הוציאה החוצה, לא הראתה שקשה לה, לא הייתה מדברת על זה. זה בא כהפתעה מוחלטת".