"אין להם לב, חושבים רק על חוקים": רוזלינד פרז, עובדת זרה מהפיליפינים ובנה רוהאן בן ה-13 שנולד בארץ  הועלו אמש (שני) על מטוס וגורשו לארץ מוצאם. היום ב-12:30 היה אמור להתקיים דיון בערעור שלהם, אולם תקוותם למצות את ההליך המשפטי ירדה לטמיון.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה. >>> מהרו להירשם עוד היום

השניים הם הראשונים שגורשו מבין כמאה עובדות זרות וילדיהן שמיועדים לגירוש מישראל הקיץ. הם נעצרו לפני שבוע, ומאז שהו במתקן המעצר "יהלום" בנתב"ג. אמש הגיעו עשרות חברים ותומכים להפגין מחוץ למתקן. לאחר שלפני יומיים הועלו השניים על מטוס להונג קונג, אך הורדו ממנו לאחר שהאם השתוללה בדרישה לאפשר לה להמשיך את מאבקה המשפטי.

"הם פשוט זרקו אותנו. הזיזו אותנו לשדה תעופה בלי כלום", סיפר רוהאן אתמול, לפני שגורש. "ביקשנו להתקשר ולא נתנו לנו. הם פשוט זרקו אותנו למטוס בלי כלום. אמרתי להם: אני רוצה להישאר פה, לא עשינו שום דבר רע, אני מתחנן להישאר פה". בן ה-13 המשיך וסיפר על תחושותיו: "אין להם לב, הם רק חושבים על חוקים. לא אכפת להם איך אנחנו מרגישים".