היכל הזיכרון הממלכתי בהר הרצל זכה במקום הראשון בתחרות אדריכלות בינלאומית. השנה התמודדו על הפרס יותר מ-50 עבודות שהגיעו מ-22 מדינות שונות, וחבר השופטים הבינלאומי כלל 26 שופטים שקבעו כי "היכל הזיכרון מצליח ליצור רוחניות שמימית תוך שהוא נותן צורה מוחשית לחיים ולזיכרון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"דדלוס מינוס" היא תחרות בינלאומית שעורך איגוד האדריכלים האיטלקי ובוחנת את שיתוף הפעולה שבין אדריכל ולקוח והפיכתו של חזון למציאות באמצעות אדריכלות. משרד הביטחון ומשרד קימל אשכולות אדריכלים הגישו לתחרות את היכל הזיכרון הממלכתי - הנכס הלאומי המסמל את התגשמות הציווי שנטלה על עצמה המדינה לזכור את כל חללי מערכות ישראל.

היכל הזיכרון הממלכתי בהר הרצל (צילום: משרד הביטחון)
צילום: משרד הביטחון

בתחרות הוענקו 4 פרסים ו-10 ציונים לשבח, ומתוכם הפרס הראשון הבינלאומי לפרויקט הזוכה - היכל הזיכרון הממלכתי לחללי מערכות ישראל בהר הרצל. "היכל הזיכרון מצליח ליצור רוחניות שמימית תוך שהוא נותן צורה מוחשית לחיים ולזיכרון", נימק חבר השופטים.

סמנכ"ל וראש אגף משפחות, הנצחה ומורשת, אריה מועלם: "אני גאה ונרגש בעקבות הזכייה המכובדת. בעת המעמד היטיב לבטא את רגשי לבי הפיוט 'עת שערי רצון להיפתח': 'עין במר בוכה ולב שמח' - עינינו בוכות ונפשנו הומה וכואבת על החללים, אך עם זאת הלב שלם על שזכינו להיות במעמד של כבוד בינלאומי לשימור זכרם".