הסערה בשוק הסלולר ממשיכה: מנכ"ל סלקום ניר שטרן התייחס הבוקר (רביעי) לעיצומים בהם נוקטים עובדי החברה על רקע כוונת ההנהלה לפטר מאות עובדים ערב החג, כחלק ממהלך קיצוצים נרחב. "מכבד את זכות העובדים אך ועד העובדים בחר להשבית את העבודה באופן בלתי חוקי".

"אני קורא לוועד העובדים לעצור את המהלכים הקיצוניים אשר מביאים לפגיעה בלקוחות, בחברה ובסופו של יום גם בעובדים", כתב שטרן במכתב שנשלח הבוקר לעובדי החברה. "לצערי, עד כה, וועד העובדים מסרב לשבת ולדון עימנו - ולכן אני שב וקורא לוועד העובדים לשבת מיידית לשולחן המו"מ".

שטרן הוסיף כי הוא "נחוש להבריא את החברה. אין דרך אחרת - אני משוכנע שתוכנית ההבראה שלנו תוביל את סלקום לחוף מבטחים. בסוף התהליך לרובכם יהיה מקום עבודה יציב ובטוח". 

כתוצאה מהמהלך עליו החליטה הנהלת החברה, ועד העובדים מתכנן להחריף את העיצומים. ב"סלקום" - המרכז הלוגיסטי של החברה יהיה סגור, כך שכל מי שמחכה לו מכשיר שחזר מתיקון לא יוכל לקבלו. בנוסף, מתוכננים צעדים קשים של העובדים נגד המנכ"ל. 

צעד נוסף שצפוי לאכזב לקוחות רבים הוא ביטול ההשקה החגיגית של אייפון 11 שאמורה הייתה להיערך היום. ההשקה תבוטל לא רק ב"סלקום", אלא גם ב"פלאפון" - שצפויה אף היא לפטר מאות עובדים. עיצומים נוספים שיתרחשו היום ב"פלאפון": מרכזי השירות ייסגרו מ-17:00 ויהיו שיבושים במענה הטלפוני במשך שעה וחצי. 

"סלקום" מצויה בחוב של יותר משני מיליארד שקלים ונגרמו לה הפסדים גדולים מתחילת השנה, מה שהוביל למהלך של פיטורי כ-700 עובדים, רגע לפני החגים. בהמשך, סביר להניח שמחירי השירותים שמציעה החברה צפויים לעלות.