לא מפסיקים לנפוש: במהלך חופשת הקיץ ותקופת החגים, צפויים לעבור בנמל התעופה בן גוריון לא פחות מ-10  מיליון נוסעים בסך הכול, כש-2.4 מהם יפקדו את הנמל רק בחגי תשרי, כך עולה מהנתונים שפרסמה היום (ראשון) רשות שדות התעופה. מהנתונים עולה עוד כי במהלך חודש אוקטובר צפויים לעבור בנתב"ג 2.3 מיליון נוסעים בטיסות הבינלאומיות.

מרשות שדות התעופה נמסר עוד, כי על רקע הנתונים המרשימים, השנה צפוי נמל התעופה בן גוריון להיכנס באופן רשמי לקטגוריית השדות הגדולים בעולם שבהם עוברים מעל 25 מיליון נוסעים בשנה.

אם אתם מתכננים חופשה בחו"ל במהלך החגים, כדאי שתדעו שיום חמישי הקרוב, ה-26 בספטמבר, צפוי להיות היום העמוס ביותר של החודש בנתב"ג. במהלכו, צפויים לעבור 108,000 נוסעים ב-710 טיסות בינלאומיות שונות. על פי הנתונים, יעדי הטיסות הפופולריים ביותר של חודש ספטמבר הם טורקיה, יוון,  איטליה, ארה"ב ורוסיה.

נתבג, נתב
צילום: חדשות 12

 

ימי עומס נוספים צפויים עם חזרתם של המתפללים מאומן ביום רביעי ה-2 באוקטובר, עם 102,605 נוסעים בטיסות בינלאומיות וביום למחרת, ה-3 באוקטובר, עם 106,093 נוסעים שצפויים לנחות בנתב"ג. 

על מנת להתאים את הנמל למספר הנוסעים שרק הולך וגדל, ברשות שדות התעופה מתכוננים לשיפוץ והרחבה ניכרת של נתב"ג בעלות כוללת של כ-3 מיליארד שקלים. במסגרת השיפוץ המתוכנן, טרמינל 3 יורחב ב-58,000 מ"ר, תתווסף מערכת מיון חדשה נפרדת ו-86 דלפקי צ'ק אין נוספים, מתחם ה"דיוטי פרי" יורחב, אולם ביקורת הגבולות יוגדל ומערך החניונים של הנמל יורחב אף הוא.