נכנס לחנות, שולף סכין ומתנפל בדקירות על המוכר: מצלמות האבטחה של קיוסק שכונתי בכרמיאל תיעדו את הרגעים המצמררים בהם דניאל לוין, בעל המכולת, הותקף על ידי בן מיעוטים ששלף סכין והחל לדקור אותו. המשטרה: מדובר בשוד. לוין: "אין דברים כאלה בכרמיאל – כשנודע לי שהוא ערבי הבנתי שלא מדובר בשוד".

"מהרגע שהוא נכנס לחנות חשדתי בו בזווית העין", סיפר לוין לחדשות 12. שניות ספורות לאחר מכן התנפל החשוד על לוין בסכין חשופה ששלף מהמכנס. בתיעוד נראה לוין מנסה להתגונן על ידי חפצים שזרק לעברו במטרה לבלום אותו.

שוד אלים בקיוסק בכרמיאל (צילום: מצלמות אבטחה)
שוד אלים בקיוסק בכרמיאל | צילום: מצלמות אבטחה

בשלב מסוים לוין הצליח לברוח מהחנות לרחוב הראשי – כשהחשוד ממשיך לרדוף אחריו. "ראיתי אבא ובת וצעקתי לעברם שיברחו", סיפר בעל הקיוסק. "האבא הצליח להזעיק משטרה – באותו רגע התוקף זרק את הסכין וברח".

עם הגעת כוחות במשטרה ותחקור האירוע התברר כי החשוד הוא בן מיעוטים ממוצא ערבי. "הייתי בהלם. בחיים לא היה שוד בכרמיאל. ברגע שהבנתי שמדובר בבן מיעוטים התבהרה התמונה", אמר לוין. "אם אמא שלי הייתה מחליפה אותי באותו יום בקיוסק – זה היה נגמר ברצח".

מהמשטרה נמסר כי: "בשעות הצהריים התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל אודות ניסיון שוד שבוצע בבית עסק בעיר כרמיאל. במהלך החקירה נעצר החשוד והובא לתחנת המשטרה לחקירה ומחר(9/9) יובא לדיון בבקשה להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בעכו".