בעקבות הפרסום בחדשות 12 על הלום הקרב שנהג האוטובוס של מטרופולין סירב להעלותו עם כלבת שירות, זומנו כלל נציגי חברות התחבורה לשיחת חידוד נהלים. מנהל הרשות לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף, שיגר היום (שלישי) הבהרה בנושא: ״כל כלב שירות מורשה לעלות לתחבורה הציבורית ללא זמם״.

אסרף גם הודיע שיקבע מפגש עם הנהגים בנושא הנגשה ותודעת שירות כלפי כלבי שירות ונחייה. ״בשבועות האחרונים הולכים ומתרבים מקרים בהם נהגים או שאינם מכירים את החוק או שבוחרים להתעלם ממנו״, כתב. ״חמור מכך נוהגים בגסות ואף ברעות כלפי בעלי מוגבלויות ו/או אנשים עם כלבי שירות וכלבי נחייה״.

אתמול פורסם כי ירון אדל, הלום קרב שסובל שנים מפוסט טראומה, לא הורשה לעלות לאוטובוס של חברת מטרופולין עם כלבת השירות שלו, רובי. הוא טען כי כשהציג את התעודה של רובי הוא זכה לתגובה מזלזלת – הנהג החליט להוריד את כל הנוסעים ולדומם את המנוע: "הרגשתי מושפל".

אדל לחם במבצע חומת מגן ובמלחמת לבנון השנייה ומאז שקיבל את כלבת השירות - הסבל שלו פחת באופן משמעותי. "היא שינתה לי את החיים", הוא סיפר. "כמות הסיוטים צנחו ואני הרבה פחות דיכאוני".

המקרה האחרון עם חברת מטרופולין הוא לא היחיד. רק בשלושה שבועות האחרונים הוא נתקל במקרים שבהם נהגים בתחבורה הציבורית סירבו שיעלה איתה על האוטובוס. המקרה שצויין הוא המקרה החריג ביותר. 

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום