שוכבים על מזרן שקשור לגג הרכב - באמצע הכביש: בסרטון שהתקבל השבוע בעמותת "אור ירוק" נראים שני ילדים שכובים על מזרן שקשור לגג של רכב – ומחזיקים בו תוך כדי נסיעה. תושב מושב תעוז סמוך לבית שמש שתיעד את האירוע לא האמין למראה עיניו: "הזדעזעתי - זה היה ממש מפחיד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"יצאתי לכיוון בית הכנסת ופתאום ראיתי מהמרפסת את הילדים מוסעים על הגג של הרכב", סיפר עד הראייה. "לא עולה על דעתי איך אפשר להסיע ככה ילדים. העברתי לאור ירוק את הסרטון כדי להעלות את המודעות לתאונות דרכים וכדי שלא נראה עוד מראות כאלו".

בסרטון נוסף שהתקבל בעמותה תועדו שני ילדים נוסעים בחלק האחורי של קלנועית במודיעין עילית - כשהם אינם קשורים, בכביש בין עירוני וחשופים לגמרי למפגעי הכביש.

מסתכנים בכבישים (צילום: אור ירוק)
"הזדעזעתי ממה שראיתי" | צילום: אור ירוק

על פי נתוני עמותת אור ירוק, מתחילת השנה נהרגו 231 בני אדם לעומת 204 בני אדם שנהרגו בתקופה המקבילה בשנה שעברה - עליה של 13 אחוזים. בנוסף בכבישים העירוניים נהרגו 91 בני אדם לעומת 93 בני אדם שנהרגו בתקופה המקבילה בשנה שעברה – שני אחוזים פחות.

"עצוב שעדיין בשנת 2019 הורים לא מבינים את המשמעות של הסעה בטוחה של הילדים שלהם", מציין ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק. "זהו כישלון הסברתי מאוד גדול שהורים לא מבינים שאם הם מסיעים את הילדים שלהם על הגג או לא חגורים הם מסכנים את חייהם באופן ממשי. אני בטוח שאותו נהג היה קושר את המטען על הגג כמו שצריך אבל את היקר לו מכל הוא מסיע בצורה כל כך מסוכנת".