"מבחן הומוסקסואליות": כבר 5 חודשים שפליט ניגרי שהגיש בקשת מקלט מישראל כלוא - רק בגלל שלא הצליח להוכיח למדינה שהוא אכן הומוסקסואל ולא הצליח לתאר אורח חיים להט"בי בארץ מוצאו. מחר (חמישי) יוגש ערעור על ההחלטה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כדי להוכיח שהוא הומו ערכה לו המדינה מבחן מיוחד, שבו ביקשה ממנו למסור לה מידע על מקומות בילוי ואתרי אינטרנט של הקהילה הגאה בניגריה. אלא שבגלל שהוא לא היה בקיא בפרטים שעליהם נשאל - בקשת המקלט שלו נדחתה. את העובדה שהוא לא בקיא הסביר בכך שבניגריה הוא נאלץ לחיות בארון מחשש לסכנה לחייו.

"לא השתתף בפעילות של הומואים"

מחר יגיש המוקד לפליטים ומהגרים ערעור לבית המשפט נגד המבחן, בנימוק שבניגריה אוסרים ואפילו מוציאים להורג הומוסקסואלים. הפליט עצמו מעדיף להישאר בכלא בישראל מאשר לחזור לארץ המוצא שלו. ברשות ההגירה והאוכלוסין אומרים שהבקשה שלו נבחנה היטב ובאופן מקצועי, גם בערכאה משפטית שהחליטה לדחות את הערר.

"המבקש לא היה מצוי בהוויה הלהט"בית בניגריה, לא הכיר מועדוני להט"ב או מקומות בילוי או אתרי אינטרנט, לא התעניין בפעילות הקהילה, ולא השתתף בפעילות של הומואים... כפי שהיה מצופה", נכתב בתשובה על כך שנפסלה בקשת המקלט שלו. "אלה מכרסמים באמינות טענתו על נטייה מינית".

מרשות האוכלוסין נמסר בתגובה: "בקשות למקלט נבחנות באופן פרטני, בהתאם להוראות אמנת הפליטים וסטנדרטים בינלאומיים. כל טענה המועלית, ובגינה מגיש המבקש בקשה לפליטות, לרבות נטיה מינית, נבחנת היטב ובאופן מקצועי כפי שיודעים לעשות עובדי היחידה לבחינת בקשות למקלט. הבקשה נדונה גם בערכאה משפטית שדחתה אף היא את הערר של הפונה".