ישראלי נפל מצוק בטיול בגרמניה - ונהרג: עדי מס, אזרח ישראלי בן 31, תושב קיבוץ מעברות שבעמק חפר, נהרג ביום שישי האחרון לאחר שנפל מגובה בזמן שטייל בהר ״קן הנשרים״ שבדרום גרמניה, סמוך לגבול עם אוסטריה. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

צוות חברת החילוץ מגנוס שהחל בחיפושים אחריו, סייע למשטרת גרמניה בזיהויו. הודעה נמסרה למשפחתו. קונסוליית ישראל במינכן והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ מסייעים בהעברתו לקבורה בישראל. 

הר קן הנשרים בגרמניה (צילום: 123rf)
אזור האסון. הר "קן הנשרים" בגרמניה | צילום: 123rf
"נאמר לנו שאין עם מי לדבר בגרמניה עד יום שני, ושזו פרוצדורה שתיקח עד יום רביעי", מסר גיסו של עדי, שי קדמי. "המשטרה בגרמניה הוציאה הודעה לתקשורת ביום שישי ב-17:30, בעוד שלנו בטלפון אמרו גם בשבת בבוקר שלא הייתה כל תאונה על ההר ומחכים לשמוע ממנו".

עדי מס ואחותו לירי במסיבת פורים (צילום: באדיבות המשפחה, באדיבות המשפחה, החדשות)
עדי מס ואחותו לירי במסיבת פורים | צילום: באדיבות המשפחה, באדיבות המשפחה, החדשות
"חיפשתי את שם ההר בטוויטר ולצערי ראיתי 3 כתבות רשמיות של אתרי חדשות גרמנים שמספרים על ישראלי בן 30 שנפל למותו", סיפר הגיס. "התקשרתי למשטרה בעיר Berchtesgaden, שצוטטה בכתבה, והיומנאי היה זה שאישר לי טלפונית שגיסי הוא זה שנפל מההר. לצערנו, אנחנו היינו אלה שבישרו את הבשורה לשגרירות ולא להפך". 

"גופתו של עדי נלקחה לבית עלמין בעיירה סמוכה, ונאמר לנו הן על ידי בית העלמין והן על ידי גורמים בשגרירות שעד מחר בבוקר לא ניתן יהיה להתחיל ב'טופסלוגיה' הגרמנית, ושככל הנראה רק ביום רביעי אולי נזכה לטמון אותו בישראל", הוסיף קדמי. 

עדי מס, שמאל ואחיו התאום רן (צילום: באדיבות המשפחה, באדיבות המשפחה, החדשות)
עדי מס (משמאל) ואחיו התאום רן | צילום: באדיבות המשפחה, באדיבות המשפחה, החדשות
"עדי היה אדם אהוב ואוהב, הייתה בו את הניגודיות שכל אדם שואף אליה - חוסן נפשי ופיזי בלתי רגיל לצד רגישות אכפתיות ואהבה לכל שסבב אותו", סיפר אחיו התאום רן. "הוא סיים את איש הברזל בציריך ואינספור מרתונים והקדיש שנה מחייו ללימוד אנגלית בשכונות העוני בברזיל ובמקסיקו. היה לוחם ביחידת העילית יהל״ם, אך איש של שלום וחמלה. אוהב חיות וצמחוני. בוגר תואר ראשון במתמטיקה וביולוגיה באוניברסיטה העברית".