ועדת הבחירות המרכזית דחתה הערב (שישי) את בקשת נתניהו למנוע פרסום תמלילים ומסמכים נוספים מתיק 4000. זאת שעות לאחר שמפלגת הליכוד בראשותו של בנימין נתניהו הגישה בקשה ליושב ראש הוועדה השופט חנן מלצר שיאסור על פירסומם.
 
"בשלב זה לא מצאתי כי יש מקום למתן הצו הארעי המבוקש, על פי התשתית שהונחה", כתב השופט בהחלטתו.
 
בעתירה שהגישה מפלגת הליכוד מוקדם יותר היום נכתב כי "מבלי לגרוע מכלליות האמור מתבקש ראש וועדת הבחירות ליתן צו ארעי המונע את פרסום חומרי החקירה הנוגעים לראש הממשלה במהדורות החדשות". בנימוקי העתירה נכתב כי "עניינה של עתירה זו הוא בפרסומים בלתי חוקיים, אשר מפורסמים באמצעי התקשורת השונים בענין חקירות ראש הממשלה" שנועדו, כך על פי הנטען בעתירה, "להטות את הבחירות". 
 
 
עתירת הליכוד מגיעה בעקבות פרסום בחדשות 12 של עדות מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר נגד נתניהו. ביום שלישי האחרון פרסמנו במהדורה המרכזית לראשונה את העדות של עד המדינה שלמה (מומו) פילבר נגד ראש הממשלה בתיק 4000 - מהבקשה של נתניהו שירידת המחירים בבזק של אלוביץ' תהיה מתונה ולא חדה ועד הלחצים שהופעלו עליו כדי לאשר לטייקון את מיזוג בזק-יס שהכניס לכיסו מאות מיליונים.
 
פילבר היה במשך שנים ראש לשכתו של נתניהו ומנהל קמפיין הבחירות ב-2015. את הדברים הללו הוא סיפר יום אחד לאחר שחתם על הסכם עד המדינה והפך לאחד העדים המרכזיים נגד ראש הממשלה בתיק הכבד מכולם, תיק 4000: בתיק הזה מתכוון היועץ המשפטי לממשלה להאשים את נתניהו בקבלת שוחד. בעדותו מספק פילבר חצי מהתמונה הכוללת – הוא תיאר איך היטה ראש הממשלה באמצעותו את עמדת המשרד בנוגע לשני עניינים מרכזיים הקשורים לאלוביץ'.