שיבושים ועיכובים בטיסות מנתב"ג: תקלה שאירעה הבוקר (שני) במערכת מיון המזוודות, גרמה לעיכובים בכ-15 טיסות שהיו אמורות לצאת משדה התעופה, מתוך 500 טיסות. ברשות שדות התעופה מסרו כי אין כל חשש לאובדן מזוודות וכעת הצליחו ליצור מעקף על הבעיה במערכת הכבודה וכל הטיסות יוצאות עם מזוודות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

נתבג, נתב
צילום: החדשות 12

לאור התקלה, כל חברת תעופה היו רשאית להחליט האם להמריא ללא המזוודות ולהעבירן אל היעד מאוחר יותר, או לחכות לפתרון התקלה ולהמריא עם המזוודות באיחור. המזוודות שנשארו מאחור היו בהחלטת חברות התעופה בשעות הבוקר, שהעדיפו לצאת בזמן ולהעביר את הכבודה לנוסעים בהמשך היום. 

נתבג, נתב
צילום: חדשות 12

העיכובים הצפויים אמורים להיות בטיסות של חברות אל על וארקיע למגוון יעדים. בנוסף, עיכובים נוספים צפויים גם בשורת טיסות של חברות בינלאומיות.

נתבג, נתב
צילום: החדשות 12

דובר רשות שדות התעופה מבהיר כי טרמינל 1 עובד באופן רציף וכי התקלה נמצאת במערכת המיון הינה בטרמינל 3 בלבד. 

חני כהן מגדרה, שנמצאת בדרכה לטיול בוארשה, מספרת: "הודיעו לנוסעים שהם טסים ללא מזוודות, אמרו שהן יגיעו אלינו מחר".

נתבג, נתב
צילום: החדשות 12

שושי בריל, מדריכה של רימון טיולים שנמצאת גם היא עם קבוצה גדולה בדרך לרומניה מספרת על הרגעים בהם הבינה שהטיול מתעכב: "הבנו שהטיול שלנו משתבש, יש איחור בטיסה מכיוון שמסוע המזוודות לא תקין ולא עובד ומתחילה חוסר וודאות".

נתבג, נתב
צילום: החדשות 12

שושי מספרת שכל נציג אמר להם משהו אחר, והיא לא מבינה את ההתנהלות. "אנחנו שואלים למה לא לקחת את המזוודות כל אחד בידו אל המטוס ובמטוס יעזרו לנו לשים את זה בבטן המטוס".

נתבג, נתב
צילום: החדשות 12"אני שואלת נציגים בשדה וכל נציג אומר לי תשובה אחרת: 'כן יגיעו, יגיעו מחר, לא יודעים'. מאוד מתסכל, זה שאין דעה אחת, הכוונה אחת, זה שאנחנו לא יודעים מה לעשות. תקלה, תקלה – אבל לפחות שהדוברת של רשות שדות התעופה תהיה בדעה אחת עם האנשים בדלפקים", סיפרה שושי והוסיפה: "לא יכול להיות שכל אחד שולח אותנו לנציג אחר. אנחנו בסך הכל בדרך לחופש".

נתב
צילום: החדשות 12

מדובר בתקלה שמתרחשת מפעם לפעם בנמלי התעופה בכל העולם. צוותי רשות שדות התעופה פועלים על מנת להחזיר את המערכת לפעילות תקינה, אך עדיין לא יודעים להעריך מתי התקלה תתוקן. 

 בהכנת הידיעה השתתפו עמליה דואק וכרמל ליבמן