סירוב הגט, גרסת הבעל: הגבר שפורסם כי הסכים לתת גט לאשתו לאחר עיכוב קבורת אמו ואז חזר בו מכחיש הבוקר (חמישי) את הפרסומים בנושא. "זה פייק ניוז", הוא אומר. "אף אחד מהרבנות לא פנה אליי, ואף אחד לא הסכים לכך בשמי. בנוסף, שום כסף לא הופקד כערבון למתן הגט – שהו שקר נוסף".

הגבר מאשים את הרב הראשי לאו בפעולה מתוך אינטרס פסול, באומרו כי "בנוסף לשחיתות הרגילה של בית הדין הרבני, במקרה הזה היה לרב לאו אינטרס מיוחד מכיוון שהוא קרוב משפחה של אשתי". עוד טען כי הגט ממתין לאשתו כבר עשר שנים – בבית דין "ערי משפט" במונסי שבארה"ב. בסרטון נוסף ששלח, כינה את הרבנות הראשית "מושחתת".

הרב הראשי לישראל, דוד לאו, הורה מוקדם יותר השבוע לעכב את קבורת אמו של סרבן הגט, וחזר בו לאחר שלטענתו קיבל התחייבות למתן הגט. ארונה של האם, תושבת ארה"ב, הגיע ביום שני האחרון לישראל במטרה להביאה לקבורה - אך פסק הדין של הרב לאו אסר על החברא קדישא לטמון אותה עד למתן הגט.

מלשכת הרב לאו נמסר כי "בני המשפחה של הנפטרת פנו לבית הדין הגדול כדי לאפשר את קבורתה של הנפטרת לאחר שנשיא בית הדין הגדול אישר את החלטת בית הדין האמריקני למנוע קבורה עד מתן התחייבות לגט. לאחר שבני המשפחה חתמו על מסמך מסודר בפני בית הדין הגדול, ובו כתוב שיקחו על עצמם את האחריות לדאוג לקיים את הוראות בית הדין - שהמעגן יתן את הגט, ולאחר שאישרו את סכום הערבות על סך 20 אלף דולר, בית הדין אישר את הקבורה. צר לנו שהבעל המעגן ממשיך בהתנהלותו הקלוקלת ותוקף כעת את בית הדין". 

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום