א' היא תושבת כפר קאסם שרצתה לבלות בחודשי הקיץ עם משפחתה בבריכה. אבל כשניסתה לעשות זאת בבריכה במושב חגור שבשרון, רק 10 דקות נסיעה מביתה, היא גילתה שזו לא משימה פשוטה כמו שחשבה. בשיחה שקיימנו עם א' היא סיפרה: "אני חיפשתי בריכה ללימודי שחייה לילד שלי. התקשרתי אליהם והם אמרו שהבריכה מיועדת רק לתושבים. אז שאלתי אותו מה פתאום ושהם פרסמו שזה לכל האזור. והנימוק שקיבלה הוא "הכל מלא".

בשיחה אחרת שקיים הישאם עם מוקד השירות של הבריכה הוא שאל את הנציג: "אני מאזור כפר קאסם. זה בסדר?". הנציג השיב: "יש פה בעיה. תירשום טלפון. זה המנהל תראה קודם כל בהרשמה אם נשאר עוד מקומות פנויים". עד כאן הכל נשמע תקין אבל אז הגיעה התשובה מהמנהל: "אנחנו כרגע לא רושמים יותר כי אנחנו מלאים לגמרי. כל המושב נכנס ועוד קצת מסביב וזהו נגמר".

למחרת התקשר לאותה בריכה לקוח יהודי שקיבל תשובות אחרות לגמרי - נציג: "יש לנו מחירים  מבצע לסבא וסבתא וזה יוצא 450 שקל". גרי השיב: "אפשר להגיע אליכם ולהירשם?". הנציג ענה: "בטח אפשר גם בטלפון וגם להגיע לפה". לא רק שיש מקום יש גם מבצעים והנחות.

א' אמרה שזו לא פעם ראשנה שזה קורה: "זה מאוד מצער לא ציפיתי שיישוב כזה יהיה עם מדיניות כל כך גזענית". אז א' הגיעה בעצמה לבריכת חגור עם מצלמה נסתרת ובדקה אם זה עדיין קורה. בכניסה לבריכה מופיע שלט ברור ובו כל האופציות לרכישה, מלבד מינוי תקופתי, כניסה חד פעמית ועוד.

הנציג בבריכה אמר לה: "הכניסה לבריכה למנויים בלבד. זה סוף העונה ועכשיו זה רק מינויים. אז אין אפשרות להיכנס בלי לקנות מנוי". הנציג העביר לה מספר טלפון של המנהל והסכים להכניס אותה רק לאחר שתרכוש מנוי בשווי 2,500 שקלים. כשתחקירן המערכת, גל בן ג'ויה, הגיע חצי שעה לאחר מכן הוא לא הופנה למנהל כלל. יתרה מכך, ניתנה לו האפשרות לרכוש כרטיס חד פעמי או מינוי והוא אינו חויב לרכוש מנוי כדי להיכנס. בנוסף, מחיר המינוי עצמו היה נמוך בהרבה שהוצע לא'.

מבריכת חגור נמסר בתגובה: "רק לאחרונה אירחה הבריכה קבוצות רבות של בני ובנות המגזר הערבי, שביקשו לחגוג בה את חג הקורבן. בנוסף, רבים מבני המגזר הערבי מבלים בבריכה לאורך הקיץ, ואין כל הבדל בינם ובין שאר המתרחצים. יודגש כי בזמני עומס מתקבלות החלטות נקודתיות המסייעות בוויסות העומס, ואין להן כל קשר למגזר זה או אחר".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום