יחס מזלזל לנהג אוטובוס בכניסה למימדיון - לעיני המצלמה: יוסי גילת, נהג הסעות בן 62, נתקל ביחס משפיל לטענתו כשביקש להיכנס למימדיון על מנת להתפנות. בסרטון שצילם ניתן לראות כיצד המאבטח מסרב שוב ושוב להכניסו למתחם, לאחר שביקש לגשת לשירותים שבמקום. כשגילת שאל אותו מדוע, הוא ענה: "ככה, לא רוצה - כשתקבל כרטיס תיכנס".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גילת סיפר כי האירוע התרחש לפני כשבועיים, כשהסיע לפארק המים שבתל אביב ילדים מקייטנה בראשון לציון. "כשחזרתי לאסוף אותם הייתי צריך להתפנות, חשבתי שכמו בכל המקומות האחרים - אני אכנס פנימה לשירותים", הוא תיאר והוסיף: "לא הייתי בבגד ים ולא באתי לשחות, אמרתי להם שרק אכנס לשירותים ואצא. הצעתי להם שאני אפקיד את תעודת הזהות שלי ואחזור - אבל נתקלתי בסירוב גם מהמאבטח וגם מהמנהל". 

"אני מביא להם פרנסה והם משפילים אותי"

"רק אחרי זמן רב כשהמנהל ראה שאני כבר בקושי עומד בזה, הוא לקח את הרישיון שלי ונתן לי להיכנס", שחזר גילת וטען כי למרות שהוא התיר לו להיכנס, הוא עשה זאת רק לאחר שאיים עליו והבהיר למאבטח: "תן לו להיכנס, אבל אם הוא לא חוזר תוך 15 דקות יהיו לזה השלכות". 

"הרגשתי מושפל ומרומה", שיתף גילת. "אני מביא להם פרנסה והם משפילים אותי. בחניון אסור להניע את הרכבים - אני יושב שם ומזיע. לא נותנים לי להיכנס ולקנות מכספי משהו לאכול, או משהו קר לשתות - ואפילו לא נותנים להיכנס לשירותים".

"צריך לאפשר לו להתפנות - זה לא רק לא יפה, זה מכפיש"

את התיעוד פרסם מוטי בואנוס, העובד ביחד עם גילת בחברת ההסעות "מטיילי חן הגליל", וטען כי האירוע נורא הטריד אותו. "זה מאוד צרם לי", סיפר בואנוס. "אדם מבוגר, לוחם בצה"ל - היה איש קבע בצבא עד גיל 42, תרם למדינה, הלך להיות נהג אוטובוס לשרת את הציבור - והוא לא יכול לעשות את צרכיו באופן מכובד ולא מאחורי עץ".

בעקבות התקרית, מנהל חברת ההסעות יואב אברהמי מסר: "איך לא נותנים לנהג רכב ציבורי להיכנס להתפנות? נהג רכב ציבורי מגיע למקום ולהביא נוסעים, צריך לאפשר לו להתפנות - זה לא רק לא יפה זה מכפיש".

מפארק המים מימדיון נמסר בתגובה: "נהגים המגיעים עם קבוצות לפארק המים ממדיון, אמורים להיות מזוהים על ידי ראש הקבוצה, לאחר הזיהוי, המימדיון מאפשר כניסת נהגים למימדיון. לצערנו נתקלנו לא אחת בניסיון של אדם להציג עצמו כנהג אשר התברר אחרת".

עוד נמסר: "לכל ראש קבוצה אנו מודיעים כי עליו לזהות את אנשי הקבוצה כולל נהגים. נהגים מורשים להכנס לאחר זיהוי ראש הקבוצה. עם זאת, נחזור ונרענן את ההנחיות לנוחות כל אורחי פארק המים מימדיון". בשיחה עם החדשות הנהג טען שראש הקבוצה שלו היה בפנים והשגיח על הילדים בפעילותם, לכן לא היה יכול להגיע אליו.

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית, שמייצג את רוב נהגי האוטובוסים במדינה, מסר בתגובה: "מדובר במקרה מביש בו הנהלת המימדיון שכחה שגם נהגי האוטובוסים הם בני אדם. יחסי אנוש הם דבר בסיסי. צר לנו שהנהלת הבריכה שוכחת את הפסוק הבסיסי 'ואהבת לרעך כמוך'. זו אינה הפעם הראשונה ותא השנייה בה נהגים נחשפים לאטימות נוראית מצד הנהלת המקום. האם הם חוששים שהנהגים יגנבו להם מים ממגלשות המים?". עוד נמסר: "ארגון נהגי האוטובוסים בישראל יחד עם ההסתדרות הלאומית קוראים לשר התחבורה לקדם לאלתר את חוק מעמד נהגי התחבורה הציבורית אשר יימנע מקרים מבישים מעין אלה. אוי לאותה הבושה".