המתכון הנכון לטייל בטבע באוגוסט הישראלי ולשרוד הוא פשוט: קודם כל לרצות את זה, אחר כך לבחור מקום מוצל ורטוב ולסיום עדיף עם כמה שפחות מטיילים. ניסינו לאתר כמה כאלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אביחי שקד, בעל הבלוג ועמוד הפייסבוק "ילדטבע", ממליץ על שני טיולים מאתגרים למיטבי לכת.

המסלול הרטוב בנחל יהודיה

רוב המטיילים יורדים ישירות למפל יהודיה שברמת הגולן, שהוא באמת מרשים ומיוחד, וחבל. הליכה של עוד 10 דקות בדרך שאמנם חשופה לשמש, תביא אתכם לקטע הליכה רטוב ומוצל שנפרץ לפני כמה שנים בערוץ הנחל.
הקטע הזה מוביל לירידה למפל והוא מתאים למשפחות עם ילדים שכבר יודעים ללכת כמו שצריך. המים מגיעים בקטע קצר לגובה מותניים של מבוגר. זה לא קטע ארוך מדי, ומיד אחריו מגיעה הירידה למפל היהודיה, שהוא כבר באמת בונוס אמיתי למי שהתאמץ.

נחל יהודיה
נחל יהודיה | צילום: אביחי שקד, ילדטבע

איך מגיעים? כוונו את הוויז לחניון היהודיה ברמת הגולן. המסלול מתחיל ומסתיים בחניון. יש להגיע ולהרשם אצל הפקח לפני הטיול כדי לקבל הנחיות בטיחות.

נחל שרך ונחל בצת

מסלול הליכה שיצריך מכם להקדיש עבורו כחצי יום. היתרון הוא שרוב ההליכה בשביל מוצל. בדרך תוכלו להיכנס למערה ובה מסלול זחילה קצר ומסומן היטב (לילדים מגיל 8 ומעלה). בהמשך מגיעים לקטע הליכה נפלא בנחל שרך שהוחזר לחיים לפני שנה.

נחל שרך
נחל שרך | צילום: אביחי שקד, ילדטבע

הנחל, שהיה יבש לא מעט שנים בגלל שאיבת מים, הפך לשוקק חיים ומלא בבריכות נעימות לשכשוך. המסלול מסתיים בקיבוץ איילון ומצריך הליכה בעליה של כשני קילומטרים בסופו.

איך מגיעים? כוונו את הוויז לחניון חורבת דנעילה, לא רחוק מהיישוב גורן, שם מתחיל המסלול שמסתיים בקיבוץ איילון. מי שמגיע ברכב אחד יכול לרדת ולעלות לקטע הנחל הרטוב מקיבוץ איילון.

ערן פאר, בעל האתר "מטיילים עם ערן" ומייסד קהילת הטיולים והקמפינג של ישראל, ממליץ על 3 אתרים קלילים יותר.

טיילת עמי בגליל עליון

מסלול סלול ונגיש לאורך טיילת החצבאני. כ-1.2 ק"מ שמתחילים בכפר בלום ולאורכם ניתן לרדת לחצבאני ולהינות מהמים. הדובדבן שבקצפת - מפלון מקסים שתפגשו בדרך. ועוד טיפ: תנסו להגיע בשקיעה. בוויז: טיילת עמי.

טיילת עמי
טיילת עמי | צילום: ערן פאר, מטיילים עם ערן

עין סלוקיה (או מעיין עדן) סמוך לקצרין ברמת הגולן

מסלול קצרצר, מעגלי ונגיש בחלקו ובחלקו אף מוצל. לאורך השביל נפגוש מגוון בריכות קטנות שניתן להשתכשך בהן. לאורך המסלול מגוון של צמחי בר כמו דולב, תאנה ואפילו נענע ותותי בר בעונה. בוויז: עין סלוקיה.

מעיינות סלוקיה בגולן
עין סלוקיה | צילום: עינת אנקר, לע"מ, חדשות

עין לימור/עין לימון בהרי ירושלים

הליכה של כדקה מהרכב - ואתם במים שנובעים מתוך מערה שנמצאת בסלע הסמוך. לפני כמה שנים המקום היה מוזנח מאוד, עד שבוצעו במעיין עבודות שיפוץ לזכרה של ענבל יעקובוס, בת היישוב הסמוך נטף שנפטרה מסרטן. מקום מקסים ליהנות מהטבע ולהתרחק מרעש בעיר. בוויז: עין לימור.