כתב אישום הוגש היום (ראשון) לבית משפט השלום בבאר שבע נגד שי טסמה, הנהג שדרס את ארבעת בני משפחת יאלמורק בתאונה בקריית גת. כתב האישום מייחס לטסמה עבירות של נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות בלתי סבירה, סטייה מנתיב, גרימת חבלה של ממש, נהיגה בקלות ראש וגרימת תאונה. מהאישומים עולה כי לאחר התאונה, ניסה טסמה להימלט, אך עוברי אורח עצרו בעדו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד עולה מתיק החקירה כי החשוד נהג ברכבו ברשלנות וזאת לאחר שצרך אלכוהול רב טרם עלייתו למושב הנהג. במהלך נהיגתו בהגיעו לכיכר איבד שליטה על רכבו אז עלה על המדרכה שם פגע בארבעת בני משפחה וגרם להם חבלות קשות. חלקם מבני המשפחה פונו במסוק לביה"ח "סורוקה" בשל חומרת פציעתם. מצבו של האב עדיין קשה.

זירת תאונת הדריסה בקריית גת (צילום: דוברות מדא)
זירת דריסתם של 3 הולכי רקל על ידי נהג החשוד בנהיגה בשכרות, רח צהל בקריית גת | צילום: דוברות מדא

מהמשטרה נמסר כי "מדובר במקרה חמור בו נהג רכב עושה לעצמו דין ונוהג על אף שצרך כמות בלתי מוגבלת של משקאות אלכוהוליים, נוהג בקלות דעת, מאבד שליטה על רכבו אז פוגע בבני משפחה שיצאו לטייל להנאתם. מקרה שכזה יכול להסתיים במותם של אזרחים תמימים".

שלשום המשטרה הגישה הצהרת תובע נגד שי טסמה, תושב העיר בן 21. עו"ד חיים אברג'יל, פרקליטו של טסמה, אמר לאחר הדיון לחדשות אונליין כי "הוא שואל כל הזמן על המצב של המשפחה והוא שמח שהמצב שלהן משתפר. הוא מצטער על מה שקרה. השופט גם הפעם לא חסך את שבטו מעבודת המשטרה. הם מייצרים הליכים שלא שווים הרבה. הם היו אמורים להגיש היום את כתב האישום וביקשו עוד חמישה ימים".

אם המשפחה שנדרסה בתאונה בקריית גת משחזרת את האירוע (צילום: החדשות )
אם המשפחה שנדרסה בתאונה בקריית | צילום: החדשות

הדריסה אירעה לפני כשבוע בכיכר הרחובות מלכי ישראל ושד' צה"ל קריית גת במהלכה נפגעו 4 הולכי רגל בני משפחה עת עמדו על המדרכה סמוך למעבר החצייה. במסגרת החקירה הראשונית של האירוע בוצעה לנהג בדיקה להימצאות אלכוהול בגופו שהניבה תוצאה של 1,450 מיקרוגרם- פי 29 מהמותר בחוק לנהג צעיר. בהמשך לכך, הנהג שהועבר לחקירה בתחנת המשטרה סירב לבצע בדיקת אלכוהול במכשיר ה"ינשוף".

מספר שעות לאחר שנפגעו בני המשפחה בתאונת הדרכים הקשה, האם שנפצעה באורח בינוני, סיפרה כי "כמעט סיימנו לעבור את מעבר החציה ופתאום הוא נכנס בנו – מצאתי את הבת שלי בתוך הגלגל".