גיבור היום שחילץ את הפעוטה מהרכב הלוהט מדבר: בשיחה עם חדשות 12, מספר בן שמואל כהן, שחילץ את הפעוטה בת השנה וחצי שנשכחה ברכב בבני ברק, איך ניפץ את חלונות הרכב כדי לחלצה - מה שהציל את חייה. 

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום

"זו הרגשה מאוד מספקת, גם תחושת זעזוע", סיפר כהן, "אני חושב שקצת שכחנו מכל הנושא הזה של שכחה של ילדים ברכב וזה נושא שלא עלה יותר מדי בזמן האחרון, וצריך שוב פעם להגדיל את המודעות בציבור".

עוברי אורח מחלצים תינוקת מרכב נעול בבני ברק (צילום: אנשי הדממה בטלגרם)
המחלץ נפצע בידיו | צילום: אנשי הדממה בטלגרם
"הייתי במהלך יום עבודה שגרתי, רגיל לחלוטין, ובמהלך ירידה מהמשאית, ראיתי בנאדם שצועק שיש ילדה ברכב ולהביא פטיש", תיאר כהן, "באותה שנייה, אני רץ למשאית לקחת פטיש, אנחנו עובדים עם שלטים, אז יש לנו את הכלים האלה תמיד עלינו".

"בלי לחשוב פעמיים, פעם ראשונה, שנייה, שלישית, נשבר החלון, היד שלי והפטיש קצת החליקו לרכב. מהמכה האחרונה נפצעתי ביד, פתחתי את הדלת האחורית של הרכב. הוצאנו את הילדה שתנשום לרווחה. אחרי שעה וחצי שהייתה ברכב, הילדה נראתה מזעזע, הייתה אדומה, שערות עומדות, נראתה מבושלת, פשוט ככה". 

"הפעם זה נגמר ככה ואי אפשר לדעת איך זה היה יכול להיגמר", הוסיף כהן, "האבא מודה לי מאוד. אני התארסתי לא מזמן, ומצפה לחתונה וילדים בקרוב". 

"אנחנו מודים לעובר האורח שהציל את החיים של הבת שלנו, אנחנו אסירי תודה", אמר אביה של הפעוטה בשיחה לחדשות 12. "ברגע שנוכל, נמצא את הדרך לגמול לו על המעשה הזה".

התינוקת פונתה במצב קל לבית החולים תל השומר, והמשטרה פתחה בבדיקת האירוע.