רן מס, אחיו התאום של עדי שנהרג ביום שישי כשנפל מהר בגרמניה, עדיין מתקשה לעכל את הטרגדיה שנפלה על המשפחה. על מות אחיו שמע משיחה מקרית עם שוטר מקומי בגרמניה: "הוא נתן הכול למדינה, מגיע לו יותר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עדי מס, בן 31 מהקיבוץ מעברות, נהרג לאחר שנפל מגובה בזמן שטייל בהר ״קן הנשרים״ שבדרום גרמניה, סמוך לגבול עם אוסטריה. "זהו יעד שהוא שם לעצמו והוא רצה לכבוש אותו", סיפר אחיו. "התחלנו לדאוג כבר יום לפני. היו סימנים שעדי חושש מהמסלול ומהקושי, זה קצת הדאיג את ההורים שלי וניסינו לברר ולהבין במה מדובר".

הר קן הנשרים בגרמניה (צילום: 123rf)
אזור האסון. הר "קן הנשרים" בגרמניה | צילום: 123rf

מס מספר שהחשש האמיתי החל ביום שישי אחר הצהריים מכיוון שאחיו לא יצר איתו קשר. "באחת בלילה התקשרו אלינו ההורים, הם חשבו שעדי בסדר. לא הייתה דאגה הם חשבו שבסך הכול הוא עצר באמצע ושהוא יגיע. לא הייתה קליטה באזור ועם זה הלכנו לישון. אני הרגשתי שמשהו לא טוב".

עדי מס ואחותו לירי במסיבת פורים (צילום: באדיבות המשפחה, באדיבות המשפחה, החדשות)
עדי מס ואחותו לירי במסיבת פורים | צילום: באדיבות המשפחה, באדיבות המשפחה, החדשות

האח סיפר שהמשפחה קיבלה מסרים סותרים לגבי המצב של עדי. "חברת החילוץ אמרה לנו שהיה מזג אוויר מצויין בהר ושמטיילים יורדים ומספרים שהכול בסדר", שיחזר. "בדיעבד אנחנו מבינים שמשטרת בוואריה כבר פרסמה לעיתונות שנהרג מטייל ישראלי בהר. שוטר הוציא את הדרכון ואימת תעודת זהות וככה למדנו על הנורא מכל".

"אני לא מאחל לאף אחד לראות את ההורים שלו בוכים בלילה כשהילד שלהם נמצא יושב רחוק בגרמניה בודד ללא חיים", הוסיף. "הבן אדם נאבק כדי להתקבל לסיירת מטכ"ל למרות הפרופיל ובסוף שירת ביחידה מובחרת אחרת. הוא היה בן אדם שאהב את המדינה ואהב את כולם, מגיע לו יותר. זה כואב, זה מביש".