אלו ימים טובים מאוד עבור מפלגת זהות של משה פייגלין, שתופסת תאוצה בסקרים ומצליחה לעבור את אחוז החסימה. ימים טובים עד כדי שבנימין נתניהו זיהה בה אתמול (ב') איום אלקטורלי, והצהיר שלגליזציה - דגלה המרכזי של זהות - תקודם גם על ידי מפלגת הליכוד.

בדיקה של חברי רשימת זהות שאינם היו"ר פייגלין, שמתייצב בפרונט כמעט לבדו, מגלה מועמד שבמפלגה מתנערים מעמדותיו, ושעדיין תוהים בה על קנקנו. שלמה גורדון, בן 26 מירושלים, נבחר בפריימריז הפתוחים שנערכו במפלגה כמספר 13 ברשימת זהות לכנסת. בפייסבוק הוא מציג את עצמו כמועמד לכנסת מטעם "הסכמה מדעת", שהינה תפיסה השוללת את אחריות המדינה על הליכים רפואיים (כמו חיסונים למשל) ותומכת בזכותו של המטופל לקבל החלטות, בצורה חופשית, באשר לטיפול הרפואי שיקבל. 

שלמה גורדון, מספר 13 ברשימת זהות, בן 26

"חיסונים מדעת זה בהחלט תואם את רוח המצע של זהות"

בפוסט שפירסם גורדון בסמוך לפריימריז שנערכו בסוף חודש ינואר, כתב: "האם זה מקומם אתכם שכל חברי הכנסת הצביעו יד אחת לכפות עליכם לחסן את ילדיכם תחת איום שלא יוכלו להגיע למסגרות החינוך אליהן הם מורגלים? האם ברצונכם שיכהן לפחות חבר כנסת אחד שמבין שחיסונים עלולים לגרום לתופעות לוואי בלתי הפיכות, ויתמוך במאבק למען הסכמה מדעת?". באשר לעמדת זהות בנושא התנגדות לחיסונים, כתב בפוסט אחר: "הנושא הזה הוא לא חלק מפורש ממצע מפלגת זהות (...) אם כי הוא בהחלט תואם את רוח המצע, הדוגל בחירות הפרט".

בכינוס שנערך באמצע חודש פברואר אמר פייגלין שהפוטנציאל של מפלגתו הוא פי שלושה ממה שקיבלה בסקרים שניבאו לה 5 מנדטים, כלומר 15 מנדטים. כרגע המספר הזה נראה רחוק עד כדי בלתי אפשרי, אבל ניתן להסיק שעל פי יו"ר המפלגה, גורדון עשוי למצוא את עצמו כחבר כנסת מטעם זהות אם התחזיות יתממשו.

גורדון לאזרח: "אתה לא חכם במיוחד"

לפני כשבועיים אזרח מדוכא חיסון בשם גיל חסון, התעמת עם גורדון, והשיח גלש לפסים אישיים ופוגעניים. חסון כתב בפוסט: "עיינתי מעט בדף הפייסבוק האישי שלו ואחד הנושאים שעלו זה חיסונים, שמוצגים שם כדבר שיש בו רק רע. כמדוכא חיסון, אין לי ממש דרך להתגונן ממחלות חוץ מחסינות העדר, החלטתי לפנות אליו ולקבל את דעתו בנושא ולהבין את המניע שלו, בכל זאת, זכותי לדעת למי אני מצביע ולמה ואיזה פתרון יש לו לי ולמדוכאי החיסון הנוספים בישראל. לאחר שיחה בוואטסאפ, הבנתי עם מי יש לי עסק, כנראה שהבחור נועד להאשים את הסביבה בכך שהיא קיימת, כמה חבל שלפי דבריו של שלמה אני לא חכם במיוחד, משום שאני דרשתי הוכחות לדבריו".

 

ומה חושב היו"ר על המועמד הזה, האם הוא משקף את עמדות זהות? כאן פגשנו בהתנערות מפלגתית מגורדון. אזרח שפנה בנושא לעמוד הפייסבוק הרשמי של משה פייגלין, קיבל את ההודעה הבאה: "שלמה גורדון הוא לא רק צעיר המתמודדים ברשימתנו לכנסת, הוא גם נכנס לרשימה רק לאחר שמועמד קודם פרש ממנה. לא ידענו קודם לכן על דעותיו אלו, שזכותו להחזיק בהן. גם לאחר שנכנס לרשימה, להבנתי הוא אינו מהמועמדים היותר בולטים ברשימתנו לכנסת".

 

 

 

ממפלגת זהות נמסר: "עמדתו של מס׳ 13 ברשימת זהות לכנסת, בנושא החיסונים, היא עמדתו האישית בלבד ואינה משקפת את עמדת המפלגה".

תגובתו של שלמה גורדון תפורסם כשתתקבל