אביגדור ליברמן פירסם היום (ה') בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו סרטון בו התחפש לרב חרדי המחזיק בידו פסק הלכה. בסרטון אמר: "אני הגאון מקישינב הרב הצדיק ליברמן פוסק ומתיר תחבורה ציבורית בשבת, נישואים אזרחיים ואוסר בדיקות די.אן.איי. אמן".

כצפוי, תגובות הרחוב החרדי לא איחרו להגיע, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הגיב לסרטון ליברמן: "אין סיכוי שבאמצעות בדיחות דביליות, בלי רמה, הוא יעלה מעל אחוז החסימה" ואיחל ליו"ר ישראל ביתנו פורים שמח. ח"כ יעקב אשר מסיעת יהדות התורה הגיב: "אני מבקש מכולם להתפלל על האיש שנמצא במצוקת מנדטים. הוא התחפש לצדיק מקישינב אבל עד היום הגזירות שלו לא עבדו".

ח"כ מיכאל מלכיאלי ממפלגת ש"ס אמר: "הסרטון של אביגדור ליברמן רק מוכיח שיש בו את הניצוץ היהודי והוא רוצה לחזור לשורשים ושואף להיות רב. רק שקשה לו להודות בזה".

לאורך הקדנציה האחרונה צפינו ביחסים המתוחים בין מפלגת ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן לבין המפלגות החרדיות. ליברמן הנחשב לניצי בנושאי דת ולמי שמסמל את הקו הנגטיבי לעמדה החרדית בנושאי גיור, נישואים אזרחיים, פתיחת מרכולים בשבת וגיוס חובה. במערכת הבחירות הנוכחית הקצין עוד יותר ליברמן את התבטאויותיו, ממה שנראה כחלק ממאבק על הקול הימני-חילוני.

"ש"ס למזרחים, אשכנזים ליהדות התורה" (צילום: החדשות‎)
אריה דרעי. התעמת עם ליברמן על היהדות של העולים מרוסיה, יש שאומרים שמתוקף מטרה פוליטית | צילום: החדשות‎

מי שבעיקר הגיב למתקפותיו בצד החרדי היה שר הפנים ויו"ר מפלגת ש"ס אריה דרעי. דרעי נכנס ראש בראש בליברמן בסוגיית יחסו של משרד הדתות והרבנות הראשית לישראל ליהדותם של העולים מרוסיה. ישנם פרשנים פוליטיים הסוברים כי מדובר במהלך מתואם בין שני הפולטיקאים, בידיעה שחילופי הדברים ביניהם מסייעים לשניהם בקרב הקהל הביתי.