בעיצומה של מערכת הבחירות, היום (ב') הודיעה חברת הכנסת ציפי לבני כי לא תתמודד בבחירות הקרובות, אחרי קריירה פוליטית של כמעט שני עשורים. "אני שמה את עצמי בצד", אמרה לבני במסיבת עיתונאים שכינסה, "אין לנו מספיק כוח פוליטי לבד".

לבני כיהנה כח"כ ושרה מטעם מפלגת "הליכוד", עמדה בראשות "קדימה", הקימה את "התנועה" ומאז בחירות 2015 התפקדה לשורות "המחנה הציוני". בחודש ינואר האחרון, לבני התבשרה בשידור חי במסיבת עיתונאים שכינס יו"ר "המחנה הציוני", אבי גבאי כי מקומה מחוץ למפלגה.

טרם פרישתה, בזמן שעתידה הפוליטי לא ברור, נפגשה לבני עם רשף לוי בעונת בחירות מיוחדת של "הסטנדאפיסטים". בדרכם אל הופעת הסטנדאפ, אותה לבני התבקשה לכתוב יחד עם לוי ובסוף גם לבצע, שיחזרה חברת הכנסת הפורשת את ההחלטה להיכנס לפוליטיקה.

"אני מתקשרת לאמא שלי, אני מספרת לה שאני הולכת לפוליטיקה", מספרת לבני בקטע מתוך התוכנית שתשודר הערב אחרי "2025" (ערוץ 12), "שאלה ראשונה, מה נפתלי אמר? אני אומרת הוא בעד. מה יהיה עם הילדים? והדבר השלישי היה - את תיפגעי. היא צדקה".

בן זוגה של לבני, נפתלי שפיצר, היה גם חלק מההחלטה להיכנס לחיים הפוליטיים. "ישבנו ביום כיפור, אנחנו מתלבטים ואני מתלבטת, ופייר, נראה לי די פאדיחה להיכנס לפוליטיקה", שיחזרה לבני. "הסתכלתי על הילדים שלי, שהיו אז קטנים וחמודים ואמרתי מה אני משאירה להם, חשבון בנק, זה הסיפור? אמרתי לנפתלי תשמע אתה יודע מה, מקסימום ארבע שנים. הוא אמר לי 'אשתי, אני מכיר אותך, אם את נכנסת את לא עוזבת לפני שאת ראש ממשלה".