מאז שהודיע בני גנץ על ריצתו לכנסת ה-21 של ישראל ומאז שרשם את מפלגתו "חוסן לישראל" (אבל אתם יכולים לכנות אותה כ"מפלגנץ" הרי מה אנחנו יודעים עליה חוץ ממי עומד בראשה?), שתיקה השתררה בארץ. לא אג'נדות מדיניות, לא תוכניות לתיקון חברתי ואפילו התגובות לרפש שמוטח לעברו הסתכמו בשורה אחת. גנץ לא אמר כלום.

אבל במקום להשתעמם, התחלנו ליהנות. ברשת צצו בבת אחת עשרות משתמשי פייק בדמות הרמטכ"ל לשעבר, איוונטים מפוברקים (מפגש ממציאים דעות לבני גנץ, קורס ויפאסנה בהנחיית בני גנץ, פסטיבל הסרטים האילמים בהנחיית בני גנץ, דקה דומיה עם בני גנץ, וכמובן: בני גנץ עושה צ'רלי צ'פלין) ועמודים ויראלים ("דף שמעדכן כל שעה על העמדות של בני גנץ"). כולם רוכבים על שתיקתו המפתיעה והבלתי טיפוסית, בהתחשב בזה שפוליטיקאים בארצנו רבים על כל כותרת ופוש שיכילו את שמם.

בשביל להיפרד כמו שצריך משתיקת הנצח של בני גנץ, שבטובו אמר היום כמה מילים על חוק הלאום, אספנו את דאחקות הרשת המוצלחות ביותר. כי בעידן שבו אורן חזן רוצה להיות אדיר מילר, מירי רגב שודדת מ"בית הנייר" ובנימין נתניהו מפציץ בסטורי, לשתוק זה הכי מצחיק. 

 

העמוד "דף שמעדכן כל שעה על העמדות הפוליטיות של בני גנץ" מדי שעה מעלה את הסטטוס "לבני גנץ עדיין אין עמדות פוליטיות" ואפילו מציע סיסמה לא רעה לקמפיין שיריץ יום אחד: "אמיץ, יפה שקט".