פרישת פייגלין עדיין לא מקרבת את נתניהו אל המספר הנכסף של 61 ממליצים - כך עולה מסקר מנדטים שנערך עבורנו מכון "מדגם" בראשות מנו גבע ושנתוניו פורסמו אמש (חמישי) במהדורה המרכזית. עוד עולה מהסקר כי אין שינויים בגודל הגושים - ונראה שהמרוץ יהיה צמוד עד הסוף.

מתוצאות הסקר עולה כי לו הבחירות היו נערכות היום, מפלגת הליכוד בראשות נתניהו הייתה זוכה ב-31 מנדטים, עלייה במנדט אחד, ואילו כחול לבן בהובלת בני גנץ הייתה מקבלת 30 מושבים בכנסת הבאה, עלייה של מנדט אחד גם כן. שלוש מפלגות זוכות בסקר ל-10 מנדטים: הרשימה המשותפת בראשות עודה, ימינה בראשות איילת שקד - שתיהן נחלשות במנדט אחד – וגם ישראל ביתנו של ליברמן, ששומרת על כוחה.

יהדות התורה נותרת עם 8 מנדטים וש"ס, העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי שומרות על כוחן וזוכות ל-7 מנדטים כל אחת.

המפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה לפי הסקר: עוצמה יהודית עם 1.8% מהקולות וזהות, שעל רקע הפרישה מהבחירות, מקבלת 1.2%.

מחלוקה לגושים עולה כי לגוש הימין יש עדיין 41 מנדטים, ואם מוסיפים לליכוד ולימינה את החרדים, הגוש מכיל עדיין 56 מנדטים – נתון שעדיין לא יאפשר לנתניהו להקים ממשלת ימין-חרדים. 

לגוש המרכז-שמאל 44 מנדטים ואם מוסיפים את הרשימה המשותפת – הגוש מגיע ל-55 מנדטים, התחזקות במנדט אחד בהשוואה לסקר חדשות 12 הקודם. ישראל ביתנו של ליברמן נותרת לשון המאזניים עם 10 מנדטים.

אפקט פרישת זהות

שאלה נוספת שנשאלה בסקר היא "אם הבחירות היו מתקיימות היום, ומפלגת זהות בראשות משה פייגלין הייתה פורשת מהמרוץ לכנסת, ויתר המפלגות ללא שינוי, לאיזו מפלגה היית מצביע?": לפי הסקר, למהלך כזה לא תהיה בכלל השפעה על חלוקת המנדטים.

גם בלי זהות, הליכוד היא עדיין המפלגה הגדולה עם 31 מנדטים, ואחריה כחול לבן (30), הרשימה המשותפת (10), ימינה (10), ישראל ביתנו (10), יהדות התורה (8), ש"ס (7), המחנה הדמוקרטי (7) והעבודה-גשר גם כן עם 7 מנדטים.

לפי הסקר, לפרישתה של זהות לא תהיה השפעה גם על עוצמה יהודית, שעדיין לא מצליחה לעבור את אחוז החסימה עם 1.9%. גם מבחינת החלוקה לגושים אין שינוי.

באשר לשאלה "מבין האישים הבאים, מי לדעתך הכי מתאים לתפקיד ראש הממשלה?" נתניהו הוא עדיין המועמד המוביל, וזוכה ל-43% - עלייה של אחוז אחד - ואילו יריבו בני גנץ עם 29%, אחוז זהה לסקר הקודם. 19% השיבו "אף אחד מהם" ו-9% בלבד השיבו "לא יודע".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום

מזמין הסקר: חברת החדשות
עורך הסקר:
מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע
מועד איסוף הנתונים:
28-09-2019, בין השעות 9:00-20:00
אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה
מספר המשיבים בפועל: 502 מייצג
מספר המתבקשים להשתתף:
3,324
טעות הדגימה המירבית למדגם המייצג:
4.4%+
שיטה סטטיסטית:
הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות
שיטת הדגימה:
דגימת שכבות
אופן ביצוע הסקר:
טלפוני + אינטרנטי

השאלות המלאות של הסקר