ביקורת רבה נשמע אמש לאחר שירי מרצועת עזה קטע את נאומו של ראש הממשלה נתניהו באשדוד, שירד מהבמה וחזר לאחר זמן קצר. בנט מיהר לכנות את התיעוד "השפלה לאומית", ורביעיית כחול לבן מיהרה לחגוג ולבקר. הבוקר (רביעי) שרי הליכוד תוקפים בחזרה מבהירים: "לנתניהו אין שיקול דעת במקרים כאלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

איילת שקד, יו"ר ימינה,  בחדשות הבוקר לניב רסקין כי מדובר בתמונות קשות ומשפילות, "במיוחד שהעולם הערבי חגג על התמונות האלה". שקד הוסיפה כי מדובר במציאות מורכבת שמחייבת פעולה: "אנחנו מתחמקים מרגע ההכרעה אבל בסופו של דבר לא יהיה מנוס ממבצע נרחב ברצועת עזה, שיכלול גם פינוי של יישובי העוטף לכמה שבועות כדי שיהיה אפשר לפעול שם כמו שצריך. מה שחשוב זה אחר-כך לא לתת לחמאס להתעצם, כפי שנתנו לו מאז צוק איתן".

השר יריב לוין הגיב על דבריו של נפתלי בנט לפיהם הסרטון של בו נראה ראש הממשלה מפונה למקלט היא "השפלה לאומית". בריאיון לאפי טריגר בגלי צה"ל מתח ביקורת ואמר כי אלו "דבריו לא רציניים". לדבריו לא משנה מה נתניהו היה עושה היו מוצאים דרך לתקוף אותו.

יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין השווה בין התנהלותו של נתניהו בזמן האזעקות לבין התנהלותו של גבי אשכנזי, מבלי להזכיר את שמו, ואמר כי הוא הראה שהוא גיבור גדול בלי שום תועלת.

הרמטכ"ל לשעבר, ח"כ גבי אשכנזי הגיב על אמירותיו של יו"ר הכנסת אצל רינה מצליח בתוכנית מה בוער: "לא צריך להטיף לי מוסר. באולם האירועים שנכחתי בו היה מרחב מוגן ל-20 איש, ואנחנו היינו כמה מאות. האפשרות הטובה ביותר הייתה לא לצאת לשטח הפתוח, אלא להישאר במקום".

"אם ראש הממשלה היה מבקש להמשיך את הכנס כרגיל, מיד היו תוקפים אותו" טען לוין. "על כל דבר שהוא עושה מוצאים מה להגיד". דברים דומים אמר שר החוץ ישראל כ"ץ: "פגיעה בכבוד הלאומי? לראש הממשלה אין שיקול דעת הוא היה חייב להתפנות".

בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב' הסביר השר את הפינוי של נתניהו. "ראש הממשלה או אישיות מאובטחת. הוא חייב לציית להוראות השב"כ וחייבים לפנות אותו לחדר המוגן, אין לו שום שיקול דעת – על זה מבוסס מערך האבטחה".

נתניהו חוזר לנאום לאחר הירי מעזה‎ (צילום: החדשות 12)
נתניהו חוזר לנאום לאחר הירי מעזה‎ | צילום: החדשות 12

כבר אתמול יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב לירי: "בדרך הייתי בטוח שאני צריך לדבר רק על ההכרזה של ראש הממשלה ועל מה שמטריד אתכם. אבל בינתיים כבר היו יריות מהדרום והמריצו את נתניהו לבונקר, ואצלנו אשכנזי עמד על הבמה, המשיך לדבר כאילו שלא קרה שום דבר".

גנץ הוסיף: "ליבנו עם הדרום ואנחנו רואים איך בסופו של דבר המילים הגדולות מתחלפות באפס מעשים וזה מאוד חבל. ישראל קודם כל לפני הצהרות ריקות מתוכן, מתחייבים שלא נקבל הפרה לא של טיל ושל של רקטה ולא של עפיפון – אנחנו מתכוונים להחזיר את הביטחון לדרום". בחשבון הטוויטר של כחול לבן עקצו: "אולי עכשיו נתניהו ישתכנע שיש מקומות בהם עדיף שלא יהיו מצלמות".

שר החינוך לשעבר ומקום 4 ב"ימינה", נפתלי בנט, מתח ביקורת ואמר: "ראש ממשלה מורד מהבמה באמצע נאום כי יורים עליו טילים זוהי השפלה לאומית. ‏חמאס הפסיק לפחד מישראל. ‏ביטחון ישראל יוחזר על ידי ראשי חמאס מחוסלים ולא מסיבות עיתונאים".

הבוקר הוציאו במפלגת הליכוד תגובה למתקפה של כחול לבן וכתבו: "רגע השפל של הבחירות: שלושה רמטכ״לים לשעבר צוהלים על ירי לעבר ראש ממשלת ישראל. בושה".

במקביל בליכוד ממשיכים לנסות לקבוע את סדר היום - סיעת הליכוד תתכנס מחר לישיבה מיוחדת בבקעת הירדן. וההצבעה על חוק המצלמות תתקיים היום בכנסת כמתוכנן.