איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת, התעורר לבוקר טוב במיוחד היום (רביעי): עם היוודע תוצאות הבחירות, עודה הבין שהוא עומד בראש הרשימה השלישית בגודלה בכנסת ישראל. את היום שלו הוא התחיל בחלוקת קפה לעיתונאים ואנשי התקשורת שהתקבצו סביב ביתו, מולם דאג לשמור על פסימיות מסוימת: "נתניהו לא רוצה ערבים בכנסת, גנץ לא רוצה ערבים משפיעים של ממש".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עודה גם התייחס היום לראשונה לאפשרות שיכהן כיו"ר האופוזיציה. "תשמע זה תפקיד מעניין", אמר עודה לכתב החדשות 12. "תפקיד חסר תקדים לאזרחים הערביים, יש בו גם הרבה השפעה אפילו ברמה התודעתית". במהלך היום הגיע עודה לואדי ניסנאס שם פגש את אלה שתמכו בו, אך גם את אלה שלא הצביעו לו. למרות התנגדות בל"ד, עודה הודיע כבר שאינו שולל את האפשרות שימליץ על גנץ, ותקף את קמפיין ההסתה נגד המגזר הערבי.

ברשימה המשותפת בירכו על העלייה באחוזי ההצבעה בחברה הערבית, כ-12% יותר מהבחירות הקודמות. "הלכנו על אסטרטגיה של תיאום ציפיות מחדש. ימין פחות יותר משותפת, יותר השפעה", הסביר עהאד כיאל, אחראי אסרטגיה ברשימה המשותפת.

בחברה הערבית מקווים שעכשיו תהיה לרשימה המשותפת יותר השפעה מזו שהייתה לה קודם לכן, ומקווים שעם הציפיות הגבוהות לא תבוא האכזבה. "הוא חי איתנו, הוא מכיר אותנו ואת הבעיות שלנו, והוא מכיר את הדרישות שלנו כמובן. זה דבר מאוד מועיל", סיפר אחד ממצביעי הרשימה.