יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה השתתף היום (שבת) בפאנל ראשי המפלגות של "פגוש את העיתונות" - ויצא למתקפה חריפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלדבריו "מוכן לשרוף הכל כדי לא ללכת למעשיהו".

בפתח דבריו התייחס עודה למחנה הדמוקרטי בראשות ניצן הורוביץ. "אנחנו חברים ואני מאחל להם הצלחה, צריך פה גוש", אמר. על כך הוסיף יו"ר הרשימה המשותפת: "אני רוצה להביע הערכה לציבור שלנו שמבין היטב את חשיבות השעה. יש שעת רצון בקרב האזרחים הערבים, הציבור שלנו אחראי".

בהמשך דבריו התייחס יו"ר הרשימה המשותפת לנתניהו. "ראש הממשלה אמר שהערבים נוהרים, ועכשיו אמר שהם גונבים את הבחירות", החל עודה במתקפה. "חד וחלק הוא מוכן לשרוף הכל כדי לא ללכת למעשיהו. הוא פסיכופת ממש. נגד האזרחים הערבים הוא הכי פסיכופת שיש".

עודה המשיך ותקף: "אחרי עשור של שלטון נתניהו הציבור הערבי ראה שמהכנסת יוצא רק רע. רק הסתה נגד הציבור הערבי. יו"ר הרשימה המשותפת הוסיף: "הם לא יתנו לנו את ההשפעה – אז אנחנו ניקח את ההשפעה. אנחנו נהיה הפתעת הבחירות. אני רואה את האנשים אני רואה בערים הערביות ומרגיש את זה".

על הסיכוי לשלום בין ישראל לפלסטינים אמר עודה: "יש עוד הזדמנות אם גנץ יקים ממשלת אחדות לאומית ואנחנו נהיה הסיעה הגדולה באופוזיציה. אני יהיה יו"ר האופוזיציה - זו עמדה של השפעה. הבעיה העיקרית עכשיו שהכהניסטים עלולים להגיע לכנסת, וראש הממשלה מסית נגד מיעוט".