יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה אישר הבוקר (רביעי) כי בני גנץ התקשר אליו הלילה והדגיש כי עוד לא החליט אם להמליץ על יו"ר כחול לבן לנשיא ריבלין. "לא דיברנו על הפרטים", אמר. "אנחנו נחליט על הכיוון שלנו אחרי התוצאות. אנחנו לא בכיס של אף אחד".

 

 

"אנחנו האזרחים הערבים בקולות שלנו מנענו הקמת ממשלת ימין קיצונית בראשות בנימין נתניהו", הכריז עודה. "שמע אבו יאיר, להסתה יש מחיר! הכיוון מאוד ברור, אנחנו רוצים להשליך את ממשלת נתניהו, מצד שני אנחנו לא בכיס של אף אחד".

יו"ר הרשימה המשותפת לא שלל כי יסכים לקבל את תפקיד ראש האופוזיציה. "זה תפקיד מעניין וחסר תקדים לערבים", אמר. "האמת שמי שמנהל אופוזיציה אמיתית זה אנחנו, לכן אנחנו ראויים לעמוד בראשה. הכי חשוב שזו במה מאוד חשובה - סופסוף תהיה אופוזיציה במדינת ישראל".

"אחוזי ההצבעה בקרב האזרחים הערביים זה מה שעשה את השינוי", קבע עודה. "אם נתניהו לא רוצה ערבים בכנסת, גנץ לא רוצה ערבים משפיעים של ממש". 

יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס הבוקר לתוצאות הבחירות. בהצהרה קצרה שמסר לכתבים מחוץ לביתו בראש העין אמר: "אנחנו מחכים לתוצאות האמת, הרבה זמן היינו עסוקים בקמפיין ועכשיו הגיע הזמן לרוץ באמת, תמתינו עוד יום-יומיים. נאחל לעם ישראל ממשלת אחדות טובה ורצויה".