61 שעות לפתיחת הקלפיות, יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ ויו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ התארחו הערב (שבת) באולפן "פגוש את העיתונות" וניסו לשכנע את מצביעי השמאל למה להצביע דווקא להם. פרץ טען: "החיבור עם אורלי לוי יצר שיח חדש לחלוטין ואני שמח על החיבור הזה". הורוביץ תקף אותו שריסק את האפשרות לאיחוד: "ריסק את האפשרות לאיחוד בשמאל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ, התייצב ראשון באולפן והזהיר כי אם העבודה לא תעבור את אחוז החסימה, נתניהו יהיה ראש ממשלה עם חסינות למשך כ-20 שנה. למרות שתמונת המנדטים מעידה על מצב עגום של המפלגה, פרץ הבהיר כי בשלושת הימים הקרובים עד לבחירות המצב ישתפר.

פרץ הבהיר כי "החיבור עם אורלי לוי יצר שיח חדש לחלוטין ואני שמח על החיבור הזה", וכי מפלגת העבודה היא "המפלגה החברתית היחידה - מציעים כיפת ברזל חברתית מגן הילדים ועד פרנסה בכבוד".

פרץ האשים את נתניהו בכך ש"פיתח אסטרטגיה נגדנו ושלח מסרונים מזויפים עלינו כי הוא יודע שאם העבודה תעבור את אחוז החסימה הוא לא יהיה ראש ממשלה". 

באשר לתכנית המדינית של המפלגה אמר פרץ כי השלום יהפוך להיות "מוצר עממי" ובכך "הוא יגיע מלמטה והעם ידרוש שלום ולמנהיגים יהיה אומץ לעשות שלום".

יו"ר המחנה הדמוקרטי, ניצן הורוביץ, פתח את דבריו במתקפה על עמיר פרץ ואמר כי הוא "ריסק את האפשרות לאיחוד בשמאל" למרות ניסיונותיו, וכי עליו "לעשות חשבון נפש". הורוביץ גם תקף את כחול לבן ואמר שחברי המפלגה הזו "לא בועטים, לא נושכים ולא לוחמים".

הורוביץ הדגיש כי אנשי שמאל צריכים לשאול את עצמם את מי הם רוצים לראות בכנסת, והפציר באנשים עם תפישת עולם שמאלית חייבים להצביע למפלגתו על מנת שרעיונותיהם יקבלו ביטוי פוליטי בבית המחוקקים לכל הפחות.