יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הגיע הערב (שישי) לאולפן שישי, והתייחס לפרשת הריגול בתוך מפלגת כחול לבן, ההכרזה כי לא יישבו בממשלה עם הרשימה המשותפת וגם המצב הביטחוני. לדבריו, "אני לא רוצה להיראות כאילו אני משתמש בפיגוע כדי לתקוף את הממשלה, אבל זה תוצר של אובדן ההרתעה", תקף. "במזרח התיכון מזהים חולשה מיד. הרתעה משיגים בהפעלת כוח לא פרופורציונלי, ואני יושב במפלגה עם שלושה רמטכ"לים שידעו לעשות את זה יותר מפעם אחת".

לדברי לפיד, השאיפה של כחול לבן היא ממשלת אחדות – ללא נתניהו. "אני בהחלט רואה אופציה כזו", הצהיר. "יש שם אנשים טובים. לא נלך לעוד מערכת בחירות, ובטח שאף אחד לא יסכים שנלך למערכת בחירות רק כי נתניהו רוצה חסינות. זה לא יעבוד לו עוד פעם, בטח לא אחרי שהוא העביר את כולם מצעד השפלה כששלח אותם לחתום על הצהרת נאמנות".

בהתייחסו לפרשת ההדלפות והחקירות במפלגתו, התחייב לפיד: "אין מדליף, אין חפרפרת, אף אחד לא ראה שום דוח. גנץ אמר את זה בקולו, ואני לא נותן הוראות לבני גנץ. יש רק גל שמועות". לדבריו, "זה מסוג הסיפורים שלא מעניינים אף אחד חוץ מפרשנים ופוליטיקאים – מה שמעניין אנשים זה הביטחון והכלכלה שלהם".

עוד דיבר לפיד באולפן על הרתיעה שלו מישיבה בממשלה יחד עם הרשימה המשותפת – שהביעה רצון לכך. "איימן עודה נמצא ברשימה עם אנשי בל"ד, שלא מכירים בישראל כמדינה יהודית ושהם תומכי טרור מוצהרים. אנחנו לא נשב עם אנשים כאלה", הסביר. "אזרחי ישראל הערבים הם אזרחים שווי זכויות, שצריך לטפל בבעיות שלהם. אנחנו רוצים לטפל בזה, זה מגיע להם. אבל הייצוג הפוליטי שלהם לא מסייע להם, הוא רק פוגע בהם. בוא נתחיל בזה שאיימן עודה יוציא את תומכי הטרור מהמפלגה שלו".

לבסוף, התייחס לפיד גם לסוגיית אישור קיום מופעים בהפרדה בידי היועמ"ש מנדלבליט. "קשה לי עם זה. אם זה מה שאומר החוק – ומנדלבליט הוא הפרשן של החוק – אני מכבד את זה", הדגיש. "אבל צריך לזכור על מה מבוססת ההפרדה: שנשים טמאות. אני חושב שאישה צריכה להיות מסוגלת לשבת איפה שהיא רוצה בפארק ציבורי שמומן בכספי הציבור שלה, זו תפיסת עולמי".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום