החקירות בכחול לבן: חברת הכנסת המקורבת לבני גנץ, עומר ינקלביץ', התלוננה כי חוקרים פרטיים עוקבים אחריה עוד לפני שבכחול לבן שכרו משרד חקירות פרטי לבדיקת הדלפות במפלגה, כך דווח הבוקר (חמישי) בישראל היום. ככל הנראה ינקלביץ' אף הציגה ראיות לטענותיה לגנץ.

באחת השיחות עם גנץ שיתפה ינקלביץ' כי החקירות והמעקב אחריה נמשכו גם בעת שהייתה בניו יורק. במפלגה לא פוסלים אפשרות כי מי שעמדו מאחורי המעקב אחרי ינקלביץ' הם גורמים ממפלגות אחרות.

אתמול פורסם במהדורה המרכזית כי ייתכן שגנץ כלל לא היה מודע לשכירת שירותי חברת החקירות: מי שהזמין את שירותיה היה הוד בצר, ראש המטה ואחד המקורבים לגנץ – ולא יו"ר המפלגה עצמו. שאר החברים להנהגת המפלגה – לפיד, יעלון ואשכנזי – לא עודכנו בנושא.

 הנהגת כחול לבן מדברים על המתיחות בביקור בעוטף עזה (צילום: החדשות )
הנהגת כחול לבן | צילום: החדשות

החקירה בכחול לבן החלה בעקבות הדלפות חוזרות ונשנות של מידע מתוך הקמפיין, כולל הקלטות של היו"ר גנץ, שהחליט לטפל בבעיה. כחול לבן שכרה בשבועות האחרונים את שירותיה של חברת המודיעין העסקי CGI Group, בראשותם של ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי וצביקה נווה, וזאת בכוונה לקיים חקירה באמצעים מתקדמים שיאתרו את המדליפים.

כפי שפורסם לראשונה בידיעות אחרונות, הממצא המטריד ביותר שהעלתה הבדיקה הוא כי חבר כנסת מכהן מיש עתיד פעל לאסוף מידע על גנץ, לצד פעיל מטה במפלגה, שהגרסה ש"הושתלה" אצלו היא זו שפורסמה. בעקבות הפרסום על ממצא זה, פרסם אתמול גנץ סרטון ובו הכחיש את הדברים – לדרישת לפיד.

בריאיון לגלי צה"ל הדהד הבוקר גבי אשכנזי את דבריו של גנץ, וטען גם הוא כי אין כל חשודים בהדלפות. "אחם דוח, אני לא מכיר אחד כזה - אם יגיע, אעבור עליו", אמר הרמטכ"ל לשעבר. "בני אמר בקולו לכל חברי הסיעה שאין שום חשוד ולא הונח בפניו שום דוח. אם יצא דוח ומישהו נהג לא כראוי, נטפל בו".

 

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום