שלושה בכירים בזהות יוצאים נגד יושב הראש: בכירים במפלגתו של משה פייגלין יביעו הערב (חמישי) תמיכה באיילת שקד ובנפתלי בנט במסיבת עיתונאים משותפת. זאת, למרות ההבנות בין פייגלין לנתניהו, לפיהן יפרוש מהבחירות בתמורה לתיק כלכלי בכיר בממשלה באה, הבנות שאושרו ברוב גדול בקרב מתפקדי המפלגה.

בין הבכירים שיתמכו במועמד שאינו נתניהו הם סגנו של פייגלין גלעד אלפר וכן לילי מולד ורפאל מינס. רק הבוקר פורסם פוסט בעמוד הפייסבוק של המפלגה ובה קראו לתומכיה לשים "מחל" בקלפי: "כן, מפלגת זהות ממשיכה את הקמפיין שלה - כי זהות היא בשורה, ערך ודרך".

"אנחנו ממשיכים את הקמפיין גם בבחירות הנוכחיות, וקוראים לכל מי שתומך ברעיונות של זהות להצביע זהות, אך הפעם, ורק הפעם - באמצעות פתק מחל", הוסיפו. "זהות לא הולכת לשום מקום. הפעילים שלנו ימשיכו להפיץ את הבשורה, החובות יכוסו, המוסדות יוקמו כמובטח ולבחירות הבאות נגיע גדולים יותר, חזקים יותר ומשפיעים יותר".

בנימין נתניהו,  משה פייגלין (צילום: פלאש/90 )
בנימין נתניהו, משה פייגלין | צילום: פלאש/90

לפני שבוע בדיוק הכריזו פייגלין ונתניהו בהצהרה משותפת לתקשורת על פרישתה של זהות מהבחירות. תחילה דיבר נתניהו והודה לפייגלין על פרישתו. "שוחחנו שיחות מעמיקות, ארוכות, ואתה אמרת לי - 'למה לקח לנו 25 שנים לקיים שיחות כאלה?'. שנינו נוקטים באותן פעולות לכלכלה חופשית, הורדת הרגוליציה ויוקר המחייה, מצוקת העולים, ויש עוד דבר אחד חשוב מאוד - מקרים קשים ביותר של חולים שזקוקים לתרפת הקנאביס ואינם משיגים אותה".

לאחר מכן דיבר פייגלין ואמר: "אין לי ספק שפה יהיה שיתוף פעולה מדהים, אנחנו קרובים ביותר בדעות ובאופי. אני רוצה לומר שבמועד א' של הבחירות 2019 זרחה תקווה גדולה לחירות האדם וזהותו הלאומית וכגודל התקווה הייתה עוצמת המכה כשהתברר שלא הצלחנו להגשים את הציפייה שנוצרה והנה דווקא מתוך מועקה של חולים נוצרה בינינו הידברות ונפתח הפתח להגשים את החזון, מתוך הממשלה שתקום בראשותך בעזרת השם, את חזון החירות של זהות".