חמישה חודשים בלבד אחרי הבחירות הקודמות, ושלושה חודשים מאז שהכנסת התפזרה - בעוד יומיים ישראל תצא למועד ב' של בחירות 2019, כשרק בסופו נוכל לדעת, בתקווה, למי הסיכוי הגבוה ביותר להרכיב את הממשלה הבאה. בינתיים, המפלגות יוצאות לבליץ אחרון בן 48 שעות שיכלול סיורי שטח, יציאה לרחובות, חוגי בית - וניסיונות קדחתניים להעלות את אחוז ההצבעה באופן שישרת אותן. 

 אמש הגיעו ראשי המפלגות לריאיונות מיוחדים באולפן "פגוש את העיתונות" במטרה לנסות ולשכנע את ציבור הצופים להצביע דווקא להם. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו חזר על המסרים המרכזיים של קמפיין הליכוד: הוא קרא לא להצביע לעוצמה יהודית שכן לדבריו הם לא יעברו באופן ודאי את אחוז החסימה, הזהיר שאם בוחרי הליכוד לא יצאו להצביע תקום ממשלת שמאל, וחזר על המסר שלפיו תיקי החקירה נגדו יקרסו. 

לעומתו, יו"ר כחול לבן בני גנץ שב לדבר על ממשלת אחדות חילונית, הזכיר שלמרות שהוא חף מניסיון פוליטי ארוך שנים הוא הצליח להקים סיעה בת 3 מפלגות וציין כי רק כחול לבן גדולה תוכל לקבל את המנדט להרכבת הממשלה. 

יו"ר ש"ס אריה דרעי הזהיר מפני ממשלה חילונית עם ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו לעומתו הדגיש את העובדה שהוא היה הראשון שקרא להקמת ממשלה שכזו וחידד את מסריו נגד החרדים. יו"ר העבודה-גשר הביע את חששו שהמפלגה לא תעבור את אחוז החסימה וציין כי אם דבר כזה יקרה, נתניהו יקים ממשלת חסינות. יו"ר המחנה הדמוקרטי קרא למצביעי השמאל להצביע למפלגה שהם מזדהים עם רעיונותיה ולא להצביע באופן אסטרטגי, ויו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה הביע תקווה לעמוד בראשות האופוזיציה.  

אלה הכותרות המרכזיות מהריאיונות ב"פגוש את העיתונות" 

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו 

ראש הממשלה אמר בריאיון כי ככל הנראה לא יהיה מנוס מ"מערכה רחבה, מלחמה כמוצא אחרון" נגד החמאס ברצועת עזה. "אני אדאג לכך אם יבחרו בי - אנחנו נחזיר לדרום ביטחון מלא". נתניהו ציין כי הוכנה תכנית לאופן הפעולה שאותה סירב לחשוף בשידור. 

נתניהו ציין כי שוחח עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, וכי "ברית ההגנה ההדדית" שעליה דיבר טראמפ רק תסייע לישראל ולא תפגע בה. 

באשר לשימוע נגדו באוקטובר: "השימוע קרס, תיקי הסרק האלה מבוססים על רכילויות..כשאנחנו רואים את העדויות הללו, שהוצאו מעדי המדינה שהכניסו לצינוק - ובכן זה יקרוס". 

על חוק ההתגברות והחסינות אמר נתניהו: "אני לא עוסק בזה. פסקת ההתגברות היא בכלל על נושאים אחרים". 

יו"ר כחול לבן בני גנץ 

יו"ר כחול לבן בני גנץ התחייב באולפן להקים ממשלת אחדות חילונית עם הליכוד וישראל ביתנו, כזו שתביא לכך ש"המיעוט לא ישלוט ברוב". גנץ ציין כי הוא קיבל "אינספור הצעות לפני פיזור הכנסת", ורמז בדבריו כי יכול היה להיות שר הביטחון בממשלת נתניהו אבל סירב לכך. 

גנץ אמר כי הוא לא נגד ציבורים בישראל, וכי הוא "משרת את הערבים, את הדתיים, את החילונים ועוד למעט שני סוגים - קיצוניים, משיחיים וכאלו מקרב הערבים שפועלים נגד המדינה".

באשר לשאלה שהוא "חסר ניסיון" השיב גנץ: "הגעתי לסיעה של 3 מפלגות, הגעתי להישג חסר תקדים".

יו"ר ש"ס אריה דרעי

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, הזהיר מפני ממשלת אחדות חילונית שתקום לאחר הבחירות: "לפי כל הסקרים הולכת לקום ממשלת שמאל-חילונים של ליברמן והערבים שהולכת לפגוע בכל ערכי היהדות ואומרת את זה בגלוי". דרעי תקף את יו"ר ישראל ביתנו על מאבקו במפלגות החרדיות וסירב לפגוש אותו ביציאה מהאולפן: "30 שנה אני וליברמן באותו צד אז תביני לבד למה אני כל כך כועס ופגוע".

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן 

על רקע הקמפיין של כחול לבן שקורא לממשלת אחדות חילונית, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר כי "גנץ רק מדבר אבל אני מתחייב להקים ממשלה בלי חרדים". ליברמן הדגיש בדבריו כי בכל מצב לא ישב עם החרדים וקבע כי יצטרף רק לממשלת אחדות עם הליכוד ועם כחול לבן. 

את החרדים כינה "שיכורי כוח", ואמר כי הם ניסו לשנות את הססטוס קוו בכל הנוגע לענייני דת ומדינה. הוא ציין כי הדרישה הראשונה של ליברמן במו"מ הקואליציוני היא הכנסת לימודי ליבה לבתי הספר החרדיים, ואמר כי הוא תומך בעיקרון של "חיה ותן לחיות". בדבריו תקף ליברמן את נתניהו על רקע יחסו לחמאס ועל רקע אירועים ביטחוניים שונים.

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר 

יו"ר עוצמה יהודית טען בריאיון כי יש סחף של מצביעים שמביעים תמיכה במפלגתו. "אין ממשלת ימין בלי עוצמה יהודית", הצהיר. "אין תרחיש כזה - הציבור שלנו לא יצביע למפלגות אחרות שמתפשרות". בן גביר אמנם התייחב להעניק לנתניהו "רשת ביטחון" ולאפשר הקמת ממשלת ימין, אך הציב לצד זאת תנאי ברור: אם הנשיא טראמפ יוביל פינוי יישובים - אזי "לא אתן לנתניהו רשת ביטחון בכל מחיר".

יו"ר ימינה איילת שקד 

יו"ר ימינה איילת שקד הזהירה כי אם לנתניהו לא יהיה גוש ימין משמעותי - הוא יקים ממשלה עם כחול לבן. שקד הודתה בריאיון כי מפלגתה "מאבדת מנדטים" וכי זה מדאיג אותה, וכן שאינה יודעת בשלב זה באיזו תוצאה יסתיימו הבחירות הללו. "יש לנו סדר יום ברור - מי שהוא איש ימין צריך להצביע רק לימינה", הדגישה שקד באולפן. "אני רוצה להיות בממשלה שתשמור על נתניהו".

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה פתח את דבריו במתקפה בוטה על ראש הממשלה וכינה אותו "פסיכופת". עודה חזר על הדברים גם כשנדרש להבהרה באשר לשימוש במונח הזה כלפי ראש ממשלה, והדגיש כי הוא "לא יודע מה הוא יעשה עד הבחירות". את הדברים אמר עודה בשל הפרסום על אודות הבוט בפייסבוק של נתניהו שקבע כי "הערבים רוצים להשמיד את כולם".

באשר לשאלה אם גנץ הוא שותף פוליטי השיב עודה כי "הוא יקים ממשלת אחדות עם הליכוד", וקבע כי מפלגתו תהיה באופוזיציה והוא יעמוד בראשה. 

יו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ 

יו"ר המחנה הדמוקרטי, ניצן הורוביץ, פתח את דבריו במתקפה על עמיר פרץ ואמר כי הוא "ריסק את האפשרות לאיחוד בשמאל" למרות ניסיונותיו, וכי עליו "לעשות חשבון נפש". הורוביץ גם תקף את כחול לבן ואמר שחברי המפלגה הזו "לא בועטים, לא נושכים ולא לוחמים".

הורוביץ הדגיש כי אנשי שמאל צריכים לשאול את עצמם את מי הם רוצים לראות בכנסת, והפציר באנשים עם תפישת עולם שמאלית חייבים להצביע למפלגתו על מנת שרעיונותיהם יקבלו ביטוי פוליטי בבית המחוקקים לכל הפחות.

יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ

יו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ, התייצב ראשון באולפן והזהיר כי אם העבודה לא תעבור את אחוז החסימה, נתניהו יהיה ראש ממשלה עם חסינות למשך כ-20 שנה. למרות שתמונת המנדטים מעידה על מצב עגום של המפלגה, פרץ הבהיר כי בשלושת הימים הקרובים עד לבחירות המצב ישתפר. 

פרץ הבהיר כי "החיבור עם אורלי לוי יצר שיח חדש לחלוטין ואני שמח על החיבור הזה", וכי מפלגת העבודה היא "המפלגה החברתית היחידה - מציעים כיפת ברזל חברתית מגן הילדים ועד פרנסה בכבוד".

פרץ האשים את נתניהו בכך ש"פיתח אסטרטגיה נגדנו ושלח מסרונים מזויפים עלינו כי הוא יודע שאם העבודה תעבור את אחוז החסימה הוא לא יהיה ראש ממשלה". 

באשר לתכנית המדינית של המפלגה אמר פרץ כי השלום יהפוך להיות "מוצר עממי" ובכך "הוא יגיע מלמטה והעם ידרוש שלום ולמנהיגים יהיה אומץ לעשות שלום".