יומיים לאחר הגשת הרשימות – שיווין בין גוש הימין לגוש השמאל: מסקר שנערך אתמול (שישי) לאחר סגירת הליך הגשת הרשימות בבחירות לכנסת ה-22, ושבוצע בשיתוף מכון מדגם   עולה כי לאף מועמד לראשות הממשלה אין אפשרות להרכיב קואליציה. על פי תוצאות הסקר גוש הימין (ללא חרדים) והמרכז-שמאל (ללא הרשימה המשותפת) עומדים על שיוון של 42 מנדטים בעוד שישראל ביתנו של ליברמן זוכה ל-10 מנדטים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לו הבחירות היו נערכות היום והמפה הפוליטית הייתה זהה למצב כיום, כך היו מתחלקים המנדטים: הליכוד-כולנו עם 30 מנדטים, כחול לבן עם 29 מנדטים - והמפלגה השלישית בגודלה היא הימין המאוחד עם 12 מנדטים. מיד אחריהם נמצאת הרשימה המשותפת, שזוכה ל-11 מנדטים.

סקר בחירות של פגוש את העיתונות
סקר בחירות של פגוש את העיתונות | צילום: החדשות

על פי תוצאות הסקר, ישראל ביתנו של ליברמן תזכה ב-10 מנדטים והיא שומרת על כוחה. מיד אחריה נמצאות המפלגות החרדיות – יהדות התורה עם 8 מנדטים וש"ס זוכה ל-7 מנדטים, 2 המפלגות שמרו על כוחן מהסקר האחרון. גם מפלגת השמאל המאוחדת (ישראל דמוקרטית ומרצ), שומרת על מספר מנדטים זהה לסקר שערכנו ביום שלישי האחרון וזוכה ל-7 מנדטים.

חותמת את הרשימה היא מפלגת העבודה-גשר שמתחזקת מעט מהסקר הקודם מחמישה מנדטים לשישה. מפלגת זהות של משה פייגלין לא עוברת את אחוז החסימה וזוכה ל-2.2% תמיכה בלבד. גם מפלגת עצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה וזוכה ל-1.9% תמיכה.

ומה המצב בגושים על פי התוצאות הללו? בדומה לסקר הקודם, גוש הימין עם 42 מנדטים ובתוספת החרדים עם 15 - יש לגוש הימין-חרדים 57 מנדטים. לגוש המרכז-שמאל יש גם כן 42 מנדטים, ולאחר שמצרפים את הרשימה המשותפת, לגוש יש 53 מנדטים. ישראל ביתנו של ליברמן שבה ומשמשת לשון מאזניים עם 10 מנדטים.

בסקר, נשאלו המשתתפים גם האם הם תומכים בהקמת ממשלת אחדות לאחר הבחירות הקרובות של הליכוד בראשות נתניהו עם כחול לבן בראשות גנץ ולפיד? 36% מתומכי הימין הביעו את תמיכתם לעומת 34% מתומכי השמאל. בסך הכל מכלל המדגם עולה כי 33% תומכים ו54% מתנגדים.

המשתתפים גם נשאלו האם הם תומכים בהקמת ממשלת אחדות לאחר הבחירות הקרובות של הליכוד בראשות נתניהו עם כחול לבן בראשות גנץ ולפיד ועם ישראל ביתנו בראשות ליברמן? בתוצאות השאלה הזאת הפער כבר גדלו. 27% מתומכי השמאל הביעו את תמיכתם לעומת 35% מתומכי הימין.  סך הכל 29% מהמשתתפים הביעו את תמיכתם ו-59% התנגדו.

לשאלות המלאות של הסקר 

מזמין הסקר: פגוש את העיתונות – קשת 12
עורך הסקר: מדגם יעוץ ומחקר
מועד איסוף הנתונים: 1-8-2019 בשעה 22:30 עד 2-8-2019 בשעה 12:30
אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה
מספר המתבקשים להשתתף: 503
טעות הדגימה  המירבית: 4.4%+
שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות
שיטת הדגימה: דגימת שכבות
אופן ביצוע הסקר: טלפוני + אינטרנטי