"אנחנו לא נשב לא עם החרדים ולא עם המשיחיים - בשום תנאי", אמר היום (חמישי) יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בראיון בתוכנית שש עם עודד בן עמי. "אם כל הציבור המסורתי, החילוני, העולים - לא הבינו שצריך לצאת ולהצביע, בשיעור הרבה יותר גבוה ממה שהצביעו בחודש אפריל, אז הם מעבירים את השלטון לקואליציית הלכה". ליברמן גם הזהיר מהצבעה לליכוד או לכחול לבן וטען שלאיומים של נתניהו, שתהיה כניסה קרקעית לרצעת עזה, אין כיסוי: "נתניהו עשה הכל כדי לא לצאת למבצע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"כל מי שמצביע לליכוד באותה הזדמנות מצביע לאריה דרעי כשר הפנים, לליצמן כשר הבריאות ולרפי פרץ כשר החינוך", אמר ליברמן. "הכל תלוי באותו ציבור רחב, רוב הציבור הישראלי, שגר באזור תל אביב, גוש דן, אזור השרון. אם הם יחליטו לוותר מראש, ישארו בית ויסתפקו רק בקיטורים ביום שישי בסלון, זה מה שיקרה".

ליברמן המשיך: "אני רוצה להעיר באותה הזדמנות - אני יותר מוטרד מכחול לבן, אני לא סומך עליהם. מאוד שמחתי שגנץ מאמץ את התפיסה שלי לגבי ממשלה חילונית ליברלית, אך אני שומע שכל העיתונות החרדית רועשת וגועשת, כי במקביל לאותן הצהרות גנץ ובכירי כחול לבן נפגשים עם החרדים, ואמרים להם שזה רק למראית עין".

ליברמן והחכ
"תקבלו קואליציית הלכה". ליברמן עם דרעי וליצמן | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90‎, חדשות

לגבי מפלגתו שלו הבטיח ליברמן כי "אנחנו לא נשב לא עם החרדים ולא עם המשיחיים בשום תנאי. אני בטוח שיהיה לנו מספיק כוח לכפות על נתניהו ועל גנץ ממשלה לאומית ליברלית רחבה. הכרעה אמיתית בבחירות האלו היא לא הכרעה בין כחול לבן לליכוד, היא הכרעה בין ישראל ביתנו לישראל של סמוטריץ, של רפי פרץ ושל ליצמן".

נתניהו הוא הפרזנטור הכי טוב של ישראל

כשנשאל על הביקור של נתניהו ברוסיה, אמר ליברמן: "זה ביקור אלקטורלי, לא בטחוני ולא מדיני. אף אחד לא קונה את זה, ובאמת חבל על הכסף ועל תקציב המדינה, גם ככה אדון ראש הממשלה יצר לנו גירעון תקציבי. אני לא מבין למה לא מחייבים את מטה הליכוד על כל הביקורים האלו. אבל באמת אני חושב זו פשוט פגיעה באינטילגנציה".

עם זאת, ליברמן הסכים שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ומנהיגים אחרים ברחבי העולם, חולקים כבוד לנתניהו: "אין ספק שנתניהו הוא הפרזנטור הכי טוב של מדינת ישראל, וטוב שיישאר כפרזנטור. אבל אני חושב שגם בנושא ביטחון וגם בנושא כלכלה יש פה נכשל אחד גדול. מה שראינו לפני כמה ימים זה לא השפלה של ראש הממשלה, זאת השפלה של המדינה. איפה נשמע שארגון טרור מסוגל להפסיק נאום של ראש הממשלה?". 

מי יצחק אחרון? נתניהו וליברמן
ליברמן תוקף את נתניהו. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

לגבי איומי נתניהו שיצא למבצע בעזה בקדנציה הבאה אמר ליברמן בהומור: "נתניהו יצא למבצע בעזה אחרי שהוא יספח את בקעת הירדן, והוא יספח את הבקעה אחרי שהוא יחיל ריבונות באלקנה, וכל זה יקרה אחרי הביקור הבא שלו אצל בוריס ילצין, לא יום אחד לפני. את כל ההבטחות האלו אנחנו שמענו מנתניהו כבר ב-2009. מאז לא נוצרו אותם תנאים אופטימליים שהוא מדבר עליהם".

"נתניהו והליכוד חתומים איתי על הסכם קואליציוני, ויש שם סעיף על מיגור שלטון החמאס. נתניהו עשה הכל כדי לא לצאת למבצע. הוא מעדיף לשלם 30 מיליון שקל לארגון טרור רק כדי לקנות שקט", אמר ליברמן.

כשעימתו אותו עם ההבטחות שלו בעבר לצאת למבצע, אמר: "מי שמנע את זה זה נתניהו בעצמו. היינו חייבים לחזור למדיניות של סיכולים ממוקדים. תראה לפני שבועיים וחצי רצחו בחורה ישראלית צעירה ליד דולב, שעה אחרי זה יוצאים ראשי חמאס ומברכים על הרצח הזה. הם לא מפחדים, הם יודעים שנתניהו העניק להם חסינות. הם ממשיכים להתחמש ולייצר רקטות ומקבלים דלקים ונתניהו מבחינתו הם יכולים להתובב עוד הרבה שנים עם חסינות העיקר שיהיה שקט מדומה, זה פשט להפקיר את תושבי הדרום".