המאבק של הליכוד בזיופים בקלפיות עולה מדרגה - ועלול לעורר סערה: במשרדי היח״צ והאסטרטגיה של "קייזלר ענבר" שעובד עם הליכוד, הכשירו אמש (חמישי) עשרות נשים במטרה שיבדקו נשים ערביות עם רעלות בקלפיות - זאת על מנת למנוע זיופים בקלפיות ביישובים ערביים - כך נודע לראשונה לחדשות 12. 

הנשים שיוכשרו יהיו משקיפות רשמיות של הליכוד ותפקידן יהיה לבדוק גם מתחת לרעלות, במידת הצורך, כדי למנוע זיופים. למעשה, זהו חלק מקמפיין הליכוד שנועד להחדיר לתודעה שה"ערבים גונבים את הבחירות".  

בנוסף לצעד הזה, יעלה החוק להצבת מצלמות בקלפיות בישיבת הממשלה ובוועדת השרים לחקיקה ביום ראשון הקרוב - זאת למרות שהסיכויים לכך שהחוק אכן יעבור בזמן הקצר שנותר עד הבחירות הם קלושים. 

חשד לזיופים בשתי קלפיות (צילום: תומר נויברג, פלאש 90, חדשות)
בליכוד נחושים להיאבק בזיופים בקלפיות | צילום: תומר נויברג, פלאש 90, חדשות

"ההשפעה של נתן אשל על קמפיין הליכוד מעולם לא הייתה ברורה יותר", נמסר בתגובה מהרשימה המשותפת, "כל אישה, ערביה ויהודייה, מוכרחה להתקומם נגד האלימות הבוטה הזאת על נשים מוסלמיות. הספינים שמוציאים בליכוד על גב הבוחרות הערביות הם במטרה אחת: להעלות את אחוזי ההצבעה בימין ולהוריד את אחוזי ההצבעה בקרב הציבור הערבי, תוך ליבוי הסתה גזענית".  

ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת תקף בחריפות את נתניהו: "איך יודעים שנתניהו משקשק מהכלא? הוא איבד שליטה על הסוגרים. ההסתה שלו הערב נגד נשים מוסלמיות מעידה על אובדן שפיות ויושרה מוחלט. מהלך נואש של אדם שישרוף את כולנו בשביל עוד שעה אחת בשלטון". 

מנדלבליט: "קידום חוק המצלמות כעת - יגרום לתוהו ובוהו"  

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יצא הערב (חמישי) נגד היוזמה של הליכוד לקדם את חוק הצילום בקלפיות. בנאומו בוועידת המשפיעים של חדשות 12, גיבה את עמדת ועדת הבחירות המרכזית ואמר כי "קידום תזכיר חוק המצלמות בעת הזו עלול בסבירות גבוהה לשלול מחלק מהאזרחים את הזכות לבחור, לגרום לתוהו ובוהו, ולמנוע את הניהול התקין של יום הבחירות".

היועמ"ש אביחי מנדלבליט בוועידת המשפיעים (צילום: אבשלום שושני, החדשות 12)
"קידום החוק בעת הזו יגרום לתוהו ובוהו". מנדלבליט | צילום: אבשלום שושני, החדשות 12

"משעה שזוהי עמדתו של הגורם המוסמך בחוק", הוסיף מנדלבליט, "האם יעלה על הדעת לחוקק עכשיו חקיקה, שתושלם ימים ספורים לפני הבחירות, ושלפי אותו גורם מוסמך עלולה לגרום לשלילת זכות הבחירה מחלק מהאזרחים? או למנוע את הניהול התקין של יום הבחירות?".