ראש כחול לבן, בני גנץ, נאם הערב (ראשון) בכנס פעילי המפלגה ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו. במהלך דבריו פנה גנץ לנשיא ראובן רובי ריבלין ואמר: "נתניהו משקר, תן את המנדט להרכבת הממשלה רק למי שיתחייב להחזירו". גנץ הזהיר כי ראש הממשלה מוכן שהדמוקרטיה "תידרס" בתמורה לחסינות מפני העמדה לדין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אני קורא מכאן לנשיא ריבלין שעל מנת שלא נלך לבחירות פעם שלישית שייתן את המנדט רק למי שיתחייב להחזיר אותו אם לא יצליח להרכיב ממשלה", אמר גנץ בנאומו שנקטע בתחילתו בידי פעיל שהתפרץ לדבריו. "נתניהו לא בוחל באמצעים. הוא מוכן לדרוס את הדמוקרטיה - עבור החסינות שלו עצמו".

"אנחנו רואים את נתניהו עוסק בהפצת פייק ניוז והפחדה כשהוא יושב בלשכתו", פתח גנץ את דבריו. "ראינו היום איך הוא יוצא נגד המשטרה ונגד ועדת הבחירות שהוא בעצמו אחראי עליהם".

גנץ המשיך לתקוף את ראש הממשלה ועקץ את ביטול השתתפותו בכנס בשל "התייעצות חירום" ואמר: "אני לא מבטל כנסים בשביל ספינים" ואף התייחס לקטע מהריאיון של נתניהו אמש בו עומת מול מספר הרקטות שנורו על העוטף. "אני מחוייב לכל אזרחי ישראל, אני זוכר כמה טילים נורו לעבר עוטף עזה בשנה האחרונה"

"אבל אני אומר באופן חד וחלק", פנה גנץ לפעילים, "אם אחוזי ההצבעה ישארו כפי שהם אנחנו עלולים להפסיד את הבחירות, נתניהו מצליח להניע את המצביעים שלו עם השקרים ההפחדות. יש לנו רוב בציבור וצריך לוודא שיהיה רוב בקלפי".