יומיים לפני הבחירות - הצהרה מבית איילת שקד: יו"ר מפלגת ימינה מסרה היום (ראשון) הצהרה מיוחדת בה התייחסה לקמפיין הגוועלד של הליכוד נגד מפלגתה "ימינה". שקד טענה כי המתקפה הקשה של נתניהו היא רק כלפי מפלגתה ולא נגד מפלגות אחרות בימין, ורמזה כי זה נובע מאיבה אישית נגדה. טרם ההצהרה מועמדי ימינה התכנסו לישיבת חירום במטה המפלגה באיירפורט סיטי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"נתחיל בעובדות שידועות לכם", אמרה שקד בפתח ההצהרה, "בנימין נתניהו מעולם לא באמת רצה אותנו בממשלתו, זו האמת. חבריי ואני כפינו עצמנו עליו, תמיד בתמרונים פוליטיים מסובכים את הכניסה שלנו שליבת הימין האידיאולוגי והציונות הדתית לממשלתו. הבוחרים שוכחים את ההיסטוריה הפוליטית של נתניהו ונדרסים תחת פייק ניוז וגוועלד שמפיץ ראש הממשלה בשבוע האחרון תחת ההבטחה שיפנה אלינו ראשונים להיכנס לממשלתו, לכן מבחינתנו אנחנו יכולים להיות קטנים ועלובים".

"אני אומרת כאן בקול ברור - לא עוד. אני מבקשת היום ממצביעי הימין, והציונות הדתית, לשאול את עצמם מדוע נתניהו תמיד מנסה לדרוס את המפלגה שלנו. למה הוא לא מנסה אף פעם לתקוף את ש"ס, ואריה דרעי, לקחת מהם בוחרים, למה הוא לא נלחם ביהדות התורה, לא לא נלחם בליברמן שעבר לגוש השמאל, והנה התשובה חברות וחברים: שאתם יודעים שאני צודקת, אבל לא שמעתם את זה ממני עד היום".

"נתניהו וסביבתו שונאים אותי אופן אישי, מנסים להצר את צעדיי"

שקד המשיכה ותקפה את ראש הממשלה: "נתניהו וסביבתו הקרובה אינם רוצים בנו באמת, זו האמת. שוב ושוב מקבל נתניהו בעצת אותה סביבה קרובה החלטות שנוגדות את רצון בוחרי הלאומי. וכן, גם לצערי בגלל איבה לא רציונאלית שיש להם כלפיי באופן אישי שעד היום אני לא מצליחה להבין אותה. תמיד ניסו להצר את צעדיי, למנוע ממני להצליח, למרות שהצלחתי היא הצלחת המחנה הלאומי כולו".

"אני קוראת לראש הממשלה, תעצור, תפסיק לחזור על השגיאה מהבחירות האחרונות, תתמקד במה שחשוב ולא קנבליזציה במחנה הימין, תתמקד בהרחבת הגוש, ולא בחיסול הימין", אמרה שקד ביחס לקמפיין הגוועלד של הליכוד. "אמרנו שנמליץ רק על מועמד המחנה הלאומי לראשות הממשלה, וזה בנימין נתניהו. אז תפסיק עם הקנלביציזציה בתוך הגוש".

המתקפה על מפת "תוכנית המאה"

כחלק מהקרב על קולות הימין בכירי ימינה הפיצו את המפה שלטענתם מציגה את האופן שבו יראו שטחי יהודה ושומרון בעקבות "תוכנית המאה" של טראמפ. בתשובה לשאלות כתבים התייחסה שקד למפה: "אשמח אם אותם גורמים בבית הלבן או שאפילו ראש הממשלה עצמו יציגו את המפה המדויקת. זה שיש מפה זה ברור, אז אם לא דייקנו, בבקשה שיציגו את המפה המדויקת עד יום שלישי - הציבור צריך לדעת על מה אנחנו מצביעים".

בסדרת ציוצים תקף בנט את ראש הממשלה וטען כי "נתניהו מסתיר את המפה, זה יהיה סוף ההתיישבות". השר לשעבר ומספר 4 במפלגה נפתלי בנט תקף בטוויטר: "נתניהו חשוף את המפה, למה שמענו את הגזר שבתכנית, ולא את המקל?". 

בנט טען כי לפי התוכנית ישראל תהיה מוקפת 360 מעלות בחמאס, בתנזים, ובאש"ף. "גיהנום לכל תושב אריאל, עפרה וקרית ארבע. סוף להתיישבות - רק ימינה טב תבלום את תכנית האיים בפלסטין". עוד כתב: "אל תגידו אחר כך שלא ידעתם. זו המפה, זו התכנית, היא תגיע מנשיא ידידותי". בנט הוסיף כי ללא משקל נגד של ימינה - נתניהו לא יוכל לעמוד בלחץ מטראמפ.

בליכוד מיהרו להגיב לדברי שקד: "למרבה הבושה הספין של סמוטריץ'-שקד ובנט כבר הוכחש על ידי ממשל טראמפ. גם שקד, שרק לפני חודשיים עוד ניסתה להצטרף לליכוד, יודעת שזה לא משנה אם המפלגה שלה תקבל מנדט יותר או פחות, אבל אם הליכוד לא תהיה המפלגה הכי גדולה - נקבל ממשלת שמאל של לפיד-גנץ והמפלגות הערביות".

מוקד'ם יותר היום דובר הליכוד יונתן אוריך הגיב להתקפתו של בנט בפייסבוק:‎ "המפה שבנט פרסם - לא נכונה. פייק ניוז. לא על דעת ממשל טראמפ. לא ברור למה בנט מוכן לפגוע ביחסים הרגישים עם ממשל טראמפ רק בשביל ציוץ בטוויטר".

עוד נמסר מהליכוד כי תוכנית המאה של טראמפ תגיע מיד לאחר הבחירות ואזרחי ישראל צריכים להחליט ביום שלישי את מי הם רוצים לשלוח למו"מ מול הנשיא טראמפ - "את ידידו הקרוב ראש הממשלה נתניהו, ששמר על ארץ ישראל במשך 8 שנות אובמה והביא להישגים אדירים מול ממשל טראמפ, או את יאיר לפיד שרוצה לפנות 90 אלף מתיישבים ושאף אדם רציני בארה״ב בכלל לא מכיר".‎