הקרב על קולות הימין - ימינה נגד נתניהו: בכירי המפלגה הציגו מפה שלטענתם מציגה את האופן שבו יראו שטחי יהודה ושומרון בעקבות "תוכנית המאה" של טראמפ והאשימו: "רה"מ מסתיר את המפה, זה יהיה סוף ההתיישבות". השר לשעבר ומספר 4 במפלגה נפתלי בנט תקף: "נתניהו חשוף את המפה, למה שמענו את הגזר שבתכנית, ולא את המקל?". בליכוד השיבו אש: "פייק ניוז, לא ברור למה בנט מוכן לפגוע ביחסים הרגישים עם ממשל טראמפ".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"רבותיי, הגיע הרגע לחשוף: זו תכנית המאה' שתיפול עלינו מיד לאחר הבחירות. בשחור - פלסטין, בלבן - 'איים' ישראלים בודדים בתוך אוקיינוס של פלסטין", כתב בנט בתחילת הציוץ ובצירוף המפה.

 

 

בנט טען כי לפי התוכנית ישראל תהיה מוקפת 360 מעלות בחמאס, בתנזים, ובאש״ף. "גיהנום לכל תושב אריאל, עפרה וקרית ארבע. סוף להתיישבות - רק ימינה טב תבלום את תכנית האיים בפלסטין".

בציוץ נוסף בנט קרא לציבור, ובפרט למתיישבים תומכי הליכוד וראשי המועצות, "להתעורר" ולהצביע למפלגת ימינה, בטענה שרק היא תמנע את האסון. "אל תגידו אחר כך שלא ידעתם. זו המפה, זו התכנית, היא תגיע מנשיא ידידותי". בנט הוסיף כי ללא משקל נגד של ימינה - נתניהו לא יוכל לעמוד בלחץ מטראמפ.

 

 

בציוץ האחרון בנושא קרא בנט לראש הממשלה לחשוף את המפה. "למה ראש הממשלה מקפיד לומר שהוא יחיל ריבונות על היישובים ולא על שטחי סי שמסביב? למה שמענו את הגזר שבתכנית, ולא את המקל? מדוע טראמפ הסכים לעכב את פרסום תכניתו למיד לאחר הבחירות? מדוע ראש הממשלה מסתיר את מפת התכנית?", כתב בנט.

דובר הליכוד יונתן אוריך הגיב להתקפתו של בנט בפייסבוק:‎ "המפה שבנט פרסם - לא נכונה. פייק ניוז. לא על דעת ממשל טראמפ. לא ברור למה בנט מוכן לפגוע ביחסים הרגישים עם ממשל טראמפ רק בשביל ציוץ בטוויטר".

עוד נמסר מהליכוד כי תוכנית המאה של טראמפ תגיע מיד לאחר הבחירות ואזרחי ישראל צריכים להחליט ביום שלישי את מי הם רוצים לשלוח למו״מ מול הנשיא טראמפ - "את ידידו הקרוב ראש הממשלה נתניהו, ששמר על ארץ ישראל במשך 8 שנות אובמה והביא להישגים אדירים מול ממשל טראמפ, או את יאיר לפיד שרוצה לפנות 90 אלף מתיישבים ושאף אדם רציני בארה״ב בכלל לא מכיר".‎