תוקף בחריפות את נתניהו. ברק (צילום: פלאש 90, חדשות)
רץ עד הסוף. ברק | צילום: פלאש 90, חדשות

ברק ממשיך לנסות ולגבש איחוד בגוש המרכז-שמאל ומבטיח לרוץ עד הסוף בכל מקרה: יו"ר ישראל דמוקרטית, ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, אומר הבוקר (חמישי) כי הוא ממשיך לקיים שיחות עם כלל הגורמים בגוש על מנת להוביל לחיבורים ומדגיש שהוא לא מציב את היותו ראשון ברשימה כתנאי לשותפות. הוא מזהיר ממצב שבו לא יהיו איחודים - ושלטון נתניהו יימשך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו   

בריאיון לקרן מרציאנו ואודי סגל בגלי צה"ל אמר הבוקר ברק: "לא סגרנו עוד איחוד עם עמיר פרץ והעבודה. הייתה שיחה טובה ברוח טובה אבל הדברים עדיין לא ברורים ונראה יותר מאוחר". יו"ר מפלגת ישראל דמוקרטית מבהיר שחזר לחיים הפוליטיים במטרה אחת בלבד: "להבטיח שהממשלה הרעה הזאת, שהיא ברית מוזרה של איש מושחת שבורח מבשורה עם כהניסטים גזעניים משיחיים - תתחלף. נתניהו זה טרללת של המדינה, הוא מפעיל מבלפור מערכת מטורללת".

יחבור לעבודה? יו"ר המפלגה פרץ (צילום: חדשות)
יחבור לעבודה? יו"ר המפלגה פרץ | צילום: חדשות

כשנשאל האם הוא מתנה חיבורים בכך שהוא יעמוד בראש הרשימה המאוחדת, אמר ברק: "אני יודע שאני יכול להיות ראש ממשלה בהתרעה של 10 דקות ואנשים יוכלו לישון בשקט אבל אני לא עומד על זה שאני אהיה הראשון. אני שואל מה יביא את הצירוף הכי נכון לגוש כדי שהוא יהיה מספיק גדול. אני נתפס כיותר מתאים במרחב הזה להיות ראש הממשלה אבל אני אפילו לא מתיימר להיות בראש הרשימה. מספר 2 או מספר 17 ואני מוכן להיות מספר 3 עם ציפי לבני, אני לא חשוב", מדגיש ברק, "כבר הייתי בכל התפקידים האלה, הסיבה לכניסתי היא שאני אדם אחראי. אני מדבר עם כולם".

ברק הדגיש שירוץ בבחירות עד הסוף - גם אם לא יצליח להוביל לחיבורים בגוש: "אני ארוץ בכל מקרה גם אם לא אשיג איחוד. אני חושב שמי שימנע איחוד כזה, שהוא מתבקש, יישא באחריות הבוחרים שלו. בלי איחוד במרכז שמאל - זה טמפרטנט אחר לגמרי מאשר היה במועד א' - משטר נתניהו לא יסתיים".

"לא סומך על ליברמן כבורר, התנהלותי מול קרן וקסנר תקינה"

ראש הממשלה לשעבר אמר כי הוא לא בוטח ביו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, בתור מי שככל הנראה ישמש לשון המאזניים ויקבע מי יהיה ראש הממשלה הבא: "להציב את ליברמן כמי שיהיה הבורר זו אשליה תמימה. ליברמן רוצה להגיע לעמדה שבה הוא יכול להכריח את הליכוד להחליף את ביבי. ראינו אותו משנה את עמדתו על פי צרכיו הפוליטיים בן לילה ואני מציע לא ליפול למלכודת התמימות, אני לא הייתי סומך על ליברמן כבורר".

ליברמן: "אין גבול לטירוף" (צילום: הדס פארוש, פלאש 90, חדשות)
"לא סומך על ליברמן כבורר" | צילום: הדס פארוש, פלאש 90, חדשות

על המכר שלו, ג'פרי אפסטין, שמואשם בעבירות חמורות של סרסרות, אמר ברק: "מי שהציג לי אותו הוא שמעון פרס לפני 15 שנה, הוא לא היה עבריין ולא כלום. אני פגשתי אותו ב-2002, יש ציוצים של טראמפ שאומר שהוא בחור כארז ואיש נהדר אבל יכול להיות שהיה עבריין גם אז אבל ידעו על זה. אני אומר לכם - הוא לא ראש ממשלה ולא נבחר ציבור ואני הרבה יותר מודאג מזה שנתניהו מסובך בפלילים. זה קורה פה, עלינו, על גורלנו ואנחנו לא מתעסקים בזה".

"מדובר באדם שאני מכיר אותו, נפגשתי איתו מפעם לפעם, הרבה פחות פעמים ממה שנפגשו איתו טראמפ או קלינטון", הבהיר ברק, "הוא לא תמך בי פוליטית ולא שילם לי כסף. אין לו שום השפעה פוליטית, אני מעולם לא השתתפתי בשום מסיבה בביתו. הוא לא חבר קרוב אבל אדם שאני מכיר ופגשתי ואני לא מתעלם מזה".

ג'פרי אפשטיין, ארכיון (צילום: AP, חדשות)
"לא חבר קרוב שלי". ג'פרי אפסטין | צילום: AP, חדשות

בריאיון התייחס ברק גם לשאלת הכספים שקיבל מקרן וקסנר: "אני עושה את כל פעולותיי כאזרח על פי החוק. מדווח לרשויות המס, משלם את המס עד הפרוטה אחרונה. כשאני נכנס ויוצא מפעילות פוליטית אני משאיר דוחות מפורטים את היועץ המשפטי לממשלה, כל דבר שעשיתי היה תמיד כחוק. תפנו לקרן וקסנר, אני לא בעל המידע ומה שהם יתנו - אין לי בעיה עם זה. אין שום פגם ביני לבין קרן וקסנר".

"אתם מתעלמים מזה שבבלפור יושב ראש ממשלת ישראל ובהיותו חבר כנסת וראש ממשלה הוא מקיים יחסים עסקים עם מיליקובסקי. הדברים האלה מועלמים באופן שיטתי", אמר ברק, "הליכוד מחפש דרך להסיח את הדעת מהעובדה שבראשו עומד עבריין שמוכן לכופף את הרשות המבצעת, המחוקקת והשופטת ולכן דרך ההגנה היעילה היא למצוא אזרח ולנסות בכוח למצוא פגם. אצלי הכל מדווח ונכנס פנימה אצל מבקר המדינה".