יעלון מגיב לפרסומי ההקלטות (צילום: AP, חדשות)
יעלון מגיב לפרסומי ההקלטות | צילום: AP, חדשות

"אני דחפתי לזה שיהיה חיבור עם יאיר לפיד": משה (בוגי) יעלון הגיב היום (שני) להקלטות שחשף אתמול עמית סגל במהדורה המרכזית בחדשות 12, בריאיון לאפי טריגר בגל"צ. בהקלטות הוא נשמע תוקף את החיבור בין מפלגת "חוסן לישראל" לבין "יש עתיד" ומכנה אותו "בכייה" - אך בראיון טען כי לא התכוון לחיבור עצמו, אלא על ההסכם: "היו בו פרטים שלא הייתי מרוצה מהם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

ניתן להבין מדבריו של יעלון כי לדעתו מי שאחראי לאותן הקלטות שנחשפו הם גורמים בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו. כשנשאל אם מדובר בגורמים הקשורים לרה"מ, הוא השיב: "יש לך ספק?". יעלון אמר שמדובר במערכת שלמה שבה כל מי שמתנגד לרה"מ צץ נגדו תיק, וכינה את הדברים "פרשת 6000 של נתניהו": "גדעון סער וחוקרי המשטרה שהוצמד להם מעקב".

מספר שלוש ב"כחול לבן" אמר כי ההקלטה הוקלטה לפני הבחירות האחרונות, ומיד לאחר שהושג ההסכם בין שתי המפלגות. לטענתו יש לו הערכה רבה ללפיד והוא יזם את את החיבור עוד לפני בני גנץ: "אני דחפתי לזה שיהיה חיבור עם יאיר לפיד". יעלון טען כי ההסכם כשלעצמו הוא לא בכייה, אלא הפרטים שהיו בו - "היו לי הסתייגויות, ביטאתי אותן, תיקנו את הפרטים בהסכם".

"מנסים לפרק את כחול לבן - לא יצליחו", אמר יעלון, שטען כי ניסו לפרק את כחול לבן עוד לפני הבחירות, אך בלא הצלחה: "התגייסנו ארבעה מנהיגים של כחול לבן מתוך תחושת חירום ובנימין נתניהו רואה בנו איום בצדק, משום שאנחנו אלטרנטיבה שלטונית היחידה".

בתשובה לטענה כי גנץ לא התבטא נגד דבריו של שר החינוך רפי פרץ בעקבות דבריו בריאיון לחדשות סוף השבוע, בעוד שיאיר לפיד קרא לפטרו, אמר יעלון: "אני גם קראתי לפטר אותו ואני אומר את זה בכאב. אני מבין את בני, רפי פרץ היה פקוד שלו רב צבאי ראשי. יעלון הוסיף כי למרות שהוא מעריך את פרץ "דעותיו בהקשר הזה הם דעות שלא מאפשרות לו להיות שר חינוך", והוסיף כי "אלה דעות חשוכות".

תגובת הליכוד לטענות המופרכות של יעלון: "לליכוד ולראש הממשלה אין שום קשר למריבות הפנימיות בצמרת כחול-לבן. אם הם לא מצליחים לנהל מפלגה, איך הם ינהלו את המדינה? הבחירות האלה הן על מי יהיה ראש הממשלה הבא: ראש הממשלה נתניהו או לפיד, גנץ וברק".