אחרי ההבהרה - השר פרץ עולה למתקפה: מאז התבטאותו אמש בריאיון לדנה ויס ב"חדשות סוף השבוע" לפיה הוא סבור שטיפולי המרה הם אפשריים ושהוא אף "עשה זאת בעבר" - אמירה שחוללה סערה של ממש, זכה שר החינוך הרב רפי פרץ לביקורות קשות מכל קצוות הקשת הפוליטית - מה שהוביל אותו לפרסם פוסט הבהרה מפורט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו    

"מאז אמש אני מותקף מעל כל במה אפשרית על ראיון ארוך שבסופו יוצאת כותרת שלא מתכתבת עם המציאות", כתב השר פרץ בעמוד הפייסבוק שלו, "אני מאמין כי רוב מי ששמע את גלי ההדף של הראיון כלל לא צפה בו, התגובות הגיעו מהבטן, תוך עיוות דבריי, פופוליזם זול שמשרת בעיקר את המשך השסע והעמקת הקרע בחברה הישראלית ועל כך אני מצר".

"אני אוהב ומכבד כל אדם באשר הוא, זו מהות דרכי החינוכית. זו גישתי לחיים, זה החינוך שזכיתי להעניק לאלפי בוגרי המכינה. השילוב של רב ופוליטיקאי לא מחייב אותי להעלים את האמת. באתי לפוליטיקה בשביל החינוך, לא באתי לחינוך בשביל להיות פוליטיקאי", הבהיר הרב והשר.

מצעד הגאווה בתל אביב (צילום: צילום: איתן אלחדז/TPS, חדשות)
צילום: צילום: איתן אלחדז/TPS, חדשות

"נשאלתי על יחסי לקהילת הלהט"ב", כתב השר, "מי שרוצה לשמוע את כל מה שאמרתי בדיוק מוזמן לצפות בריאיון ולראות שזה לא כצעקתה. כשנשאלתי באופן ספציפי לגבי טיפולי המרה, אמרתי מניסיוני בלבד שכאשר פנו אליי תלמידים מהציונות הדתית וביקשו הכוונה הפנתי אותם לגורמים מקצועיים לבקשתם וראיתי שזה אפשרי. לא אמרתי שאני בעד טיפולי המרה". 

"ממני תלמידים קודם כל קיבלו חיבוק ומילים חמות מאוד", הדגיש פרץ והוסיף: "יחד עם זאת ובנוסף גם הצעתי ללמוד ולהתבונן יחד, כשהמטרה שהתלמיד שמולי יכיר את עצמו יותר טוב ומשם הבחירה היא אישית, ואני מכבד ומעריך ואוהב כל אחד ואחת ללא קשר לנטייתם המינית. לפעמים הכי נוח זה לשחות עם הזרם ולצעוק עם כולם. תלמדו שיש גם קולות אחרים מורכבים אך מכילים. קבלת האחר היא לא נחלתו של צד אחד. לא כפיתי ואני לא מתכוון לכפות דבר על אף אחד".

"זה ניצול ציני של הבחירות, מותר לשר החינוך לחשוב אחרת"

"כשר של מערכת החינוך בישראל אמשיך לדאוג לכל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדלים של נטייה מינית", הבהיר פרץ, "ושלא תתבלבלו, זו לא האמירה שלי שאותה הם תוקפים - אלא את מי שאני מייצג ומה שאני מייצג. יש כאן מאבק על הזכות לחשוב אחרת. מסתבר שגם שר חינוך בישראל לא יכול לחשוב אחרת, שיש רק מחנה אחד שמרים דגל של חופש הדיבור".

"יש פה ניצול ציני של מערכת הבחירות, שמחפשת לעשות הון פוליטי על גבם של הקהילה הלה"טבית", טען השר, "מי שקורא לי 'חשוך' מנסה לכבות את האור של הבחירה החופשית, מי שחושב שנטולי שדרה אנחנו ואסור לנו לומר את אמיתת חיינו, בנועם ובכבוד לכל אדם, ימצא את הציונות הדתית חזקה ומכילה כפי שהייתה ותהיה תמיד. זה בית המדרש שלי וזו הציונות הדתית שאני עומד בראשה".