תצטרף לכחול לבן? אורלי לוי (צילום: רויטרס, פלאש 90, חדשות)
תצטרף לכחול לבן? אורלי לוי | צילום: רויטרס, פלאש 90, חדשות

בדרך חזרה לפוליטיקה? כפי שפורסם הערב (שלישי) במהדורה המרכזית, בימים האחרונים מתקיימים מגעים בין שליחיה של יו"ר גשר אורלי לוי-אבקסיס לבין בכירים במפלגת כחול לבן סביב צירופה של הראשונה לרשימת המפלגה. יחד עם זאת, כפי שעולה מהדיווח, המחיר שהציבה לוי-אבקסיס בתמורה למהלך - מקום 5 ברשימה - הינו גבוה מדי ועלול להביא לסיכולו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המקום החמישי אותו דורשת לוי-אבקסיס ברשימת כחול לבן תפוס כיום על ידי אבי ניסנקורן, וגם מאיר כהן, עופר שלח ואחרים שמשובצים בהמשך הרשימה - לא ששים לפנות את מקומותיהם.

בנוסף למקום החמישי בשבילה, על פי הדיווח לוי-אבקסיס דורשת שני מקומות נוספים - אחד בכל עשירייה - זאת בשביל אנשים נוספים מטעמה, והדבר מקשה מאוד על בכירי כחול לבן. יש לזכור כי הקונסטרוקציה של המפלגה היא מורכבת למדי ממילא, וצירוף של אדם נוסף אליה הוא לא דבר פשוט כלל.

בימים אלה בכחול לבן עורכים סקרים על מנת להבין האם צירופה של יו"ר גשר לרשימה עשוייה לשנות את המחשק ולטרוף את הקלפים, ואם יתברר שלא - הצעד הזה ככל הנראה יירד מהפרק: גם בגלל המחיר הגבוה וגם בגלל כאב הראש הפוליטי שכרוך בהכנסת שחקן חדש בעיתוי הנוכחי שנחשב לרגיש במיוחד.